Zasiłek macierzynski składam po raz pierwszy

Prowadzę JDG od 2016 roku , do ubezpieczenia chorobowego zgłosiłam się w 09.01.2019r. Urodziłam 11.09.2019r.
Przez okres ciąży nie miałam zwolnienia lekarskiego.
Składać będę na razie wniosek o 14 tygodni zasiłku macierzyńskiego czy potem mogę o kolejne tygodnie składać ?
Jak obliczyć wysokość zasiłku : srednia od VIII -I 2019 ( 2859*8/12 czy /8? )bo gdy zasiłek będzie nizszy niż świadczenie rodzicielskie otrzymam 1tys. brutto? i nie w tej sytuacji nie opłacałoby się składki zdrowotnej?
Jeżeli chcesz rozdzielic to najpierw skladasz wniosek o 20 tyg. macierz.
a pózniej na rodzic.
Podstawa zasiłku
2859-13,71% = 2467,03

a dlaczego 14 tygodni - macierzyński podstawowy to 20 tygodni zasiłek 100%

potem rodzicielski 32 tygodnie, z czego pierwszych 6 tyg. na 100% a pozostałe 26 tyg to 60%


albo za całe 56 tyg 80%


w sakli całych 52 tygodni suma otrzymanego zasiłku wychodzi taka sama czy jest 100+100%+60% czy cały czas 80%


przy takiej podstawie nie będzie sytuacji, że zasiłek poniżej 1000zł
Oczywici błąd
powinno być

....albo za całe 52 tyg 80% ....
Bo przeczytałam gdzieś to poniżej :

Pamiętać należy, że pierwsze 14 tygodni jest przeznaczone wyłącznie dla matki dziecka. Po tym czasie, matka dziecka może zrezygnować z pozostałej części urlopu macierzyńskiego i wrócić do pracy, przekazując ją ojcu dziecka. Zatem, wymiar urlopu tacierzyńskiego jest uzależniony od tego w jakim zakresie matka dziecka skorzysta z urlopu rodzicielskiego.
"Po tym czasie, matka dziecka może zrezygnować z pozostałej części urlopu macierzyńskiego"

jak widzisz napisano "zrezygnować"

bo jest tak, że że z automatu jest 20 tygodni macierzyńskiego
z któego w trakcie ale nie wcześniej niż po 14 tygodniach można zrezygnowac


ale nie rozumiem dlaczego - chcesz żeby ojciec dziecka przejął prawo do maciezryńskiego?

bo jeśli nie to pisz o całe 52 tygodnie i masz spokój na rok


dg prowadzisz normalnie bez żadnych ograniczeń
I pamiętaj, że trzeba od dnia poroodu przerejetrować na samą zdrowotną

a potem w ciągu 7 dni od dnia zakończenia rodzicielskiego zgłosić ponownie do wszytkich ubezpieczeń
80% = 1618,43zł
60% =1213,76zł
100 % = 2022,85 zł
2467,03
kwoty brutto
100% to 82,23 za 1 dzień
80% to 65,79 za 1 dzień
60% to 49,34 za 1 dzień

20tyg+6tyg+26tyg (100%+100%+60%)
20*7*82,23 + 6*7*82,23 + 26*7*49,34 = 23945,74
za całe 52 tygodnie

52tyg. (100%)
52*7*65,79 = 23947,56
za całe 52 tygodnie
Z data 11.09. zus zza kod 0510 .Przejerestrowac się dzisiaj mimo ze jeszcze nie zlozylam dokumentów do ZUS.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.