Urlop należny za 2019 1/4 i pełen

Mam pracownika od 2017 ktory chce sie zwolnić z 30.09.2019 i chce wykorzystać przysługujący mu urlop.
1. jak obliczyć należny mu urlop skoro przysługuje mu 20 dni nic do tej pory nie wykorzystał
zatrudniony na pełen etat od najniższej krajowej , a od 1.06.2019 na 1/4 etatu 562,50 zł
Dziękuję bardzo
Od 2017 pracuje a TY nie wiesz ile ma urlopu?
pokaż swoje wyliczenia-sprawdzimy
No zawsze wykorzystywał na pełen etat 20 dni wroku i było po problemie. a teraz nie wiem czy to jakoś osobno wyliczać proporcją za pelen etat do maja i od 1.06 z tego 1/4 etatu . pomóż bo się zagubiłam. a jak wykorzysta do końca września należny to nie muszę wyplacać ekwiwalentu tak?
Policz od I-V- z całego etatu
od VI-IX- z 1/4 etatu

sprawdzę
I-V 5/12*20=8,33=9 dni=72 h
VI-IX 4/12*20*1/4 etat= 1.66=2 dni= 4h

z 1/4 pracuje 2h dziennie

Czyli jak wykorzysta 76 h to nie muszę wyplacać ekwiwalentu, ale 76/2=38 dni urlopu, bo teraz już jest na 1/4 więc z urlopu schodzi 2h dziennie , więc najpierw poproszę aby wykorzystał urlop jeżeli będzie chciał a potem zwolni się tak?

I jeszce jedno tak hipotetycznie czy dobrze rozumiem gdyby wykorzystał te 9 dni jak był na pełnym etacie to teraz z 1/4 musiałby tylko wykorzystać 4godz tak
źle

I-V - 20/12*5=9dni *8h=72h
VI-IX 20/4=5/12*4=2dni*8h=16h

razem 88h - z puli urlopu odejmujesz TYLE godzin ile ma zaplanowane pracować w danym dniu
A dlaczego VI-IX 20/4=5/12*4=2dni*8h=16h jest 2dni *8 h jak pracuje w dniu 2 h
1dzień urlopu ZAWSZE=8h
Poczytaj


https://www.pip.gov.pl/pl/porady-prawne/urlopy/15436,zatrudniam-pracownika-na-1-4-etatu-ktory-pracuje-5-dni-w-tygodniu-po-2-godziny-dziennie-wiem-ze-1-dzien-urlopu-8-godzin-pracy-czy-to-prawda-ze-pracownik-ten-korzystajac-z-przyslugujacych-mu-7-dni-urlopu-ponad-10-letni-staz-pracy-.html
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.