PODZIELONA PŁATNOŚĆ _ 99% FV Z KONTA VAT

Klient twierdzi że jest w stanie zrobić przelew u siebie w banku za FV vat w kwotę 100,00 zl dla postaci 1,00 zł z konta "zwykłego" i 99,00 l z konta VAT
Nie płace osobiście MPP (spiltem), ale czy to w ogóle możliwe? I dozwolone :) ?
Teoretycznie mogę mieć sytuację gdy wystawię FV z 0,00 % a potem korekte na 23% i musze dopłacic ten VAT , więc system bankowy powinien dopuszczać taka sytuację .
Na przelewie SP wpisuje się kwote brutto i kwotę vat, więc jest wpisze brutto 100 zł i vat 99, to w ostatecznym rozrachunku na r-ku bieżącym zostanie 1 zł, a na r-k vat pójdzie 99 zł

można zrobić przelew SP na sam vat, wtedy kwota brutto= kwocie vat na przelewie SP
Ale czy to zgodne z przepsami i czy nie będzie to potraktowane jako kara
Jaka kara? Oczywiście, że to jest zgodne.
Uściślę moje obawy:
1 - Nie wiem jak to pod względem "cywilistycznym" potraktować - czy spłata 99% wartości FV z konta VAT może być taktowana jako spłata 99% zobowiązania? - na chłopski rozum tak, chyba że umowa między stronami by tego zaabraniała
2 - ustawy podatkowe interpretuje się w pierwszej kolejności LITERALNIE, potem dopiero pod względem CELOWOŚCIOWYM i - czy takie rozwiązanie nie będzie traktowane jako obejście prawa - wykorzystuje się przecież przepis niezgodnie z jego przeznaczeniem
3 - brak zapisow w ustawie (albo jestem ich nieświadomy) o sankcjach za niewłaściwe używanie MPP (SP) - są za brak używania MPP - znając nasze US będą o to awantury -
Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi. Klient robi przelew na 100 i tyle kasy dostajesz, wierzytelność jest spłacona, zobowiązania nie ma. Natomiast jak on to zapłaci, w jakim podziale SP, czy 1% na vat czy 99% to już jego problem, bo tutaj może wchodzić odpowiedzialność solidarna za vat sprzedawcy, ale to dla towarów wrażliwych i od kw. > 15 tys. póki co.
To ja jestem po stronie sprzedawcy - i to ja PŁACĘ - dlatego pytam czy taki spósób płatności może zostać podwazony .
Chcę się dowiedzieć
1 - czy ktoś miał już do czynienia z sytuacją sankcjonowania niewłaściwego użytkowania MPP?
2 - czy może gdzieś w zmianie do zmiany do zmiany do ustawy jest jakiś zapis który np. pozwala US podwazyć prawo do odliczenia VAT za FV zapłacone w taki , co do zasady nieprawidłowy sposób? Ja nie znalazłem. I - co nie zabronione jest dozwolone
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.