Obowiążkowy VAT od 1 IX czy dla całwj grupy PKWiU 26,27,28 i 20.42.1

W zasadzie w temacie zawarte wszystko.
Czy od 1 IX całe grupy PKWiU 26,27,28 i 20.42.1 są wyłączone z zwolnienia z VAT?
Jak widzę grupa jest obszerna a tematy na różnych forach się gotują, że np nie można sprzedawać kosmetyków (ryczałtowcy czy inni korzystający z zwolnienia z VAT). Czy aby na pewno bo wszystkie te PKWiU znajdują się w sekcji C PRODUKTY PRZETWÓRSTWA PRZEMYSŁOWEGO.
Sekcji jest kilka i dla detalistów np kosmetyki mogą sprzedawać 47.75.Z i podobnie jest z PKWiU 26,27,28 nie wszystkich detalistów to będzie dotyczyć.
Czy tak jest czy ja coś źle rozumuję.
Art. 113 - tylko zmiany
13. Zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do podatników:
f) następujących towarów, w związku z zawarciem umowy w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie:
- preparatów kosmetycznych i toaletowych (PKWiU 20.42.1),
- komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych (PKWiU 26),
- urządzeń elektrycznych i nieelektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego (PKWiU 27),
- maszyn i urządzeń, gdzie indziej niesklasyfikowanych (PKWiU 28),
g) hurtowych i detalicznych części do:
- pojazdów samochodowych (PKWiU 45.3),
- motocykli (PKWiU 45.4);
Zjadło mi cześć, to jeszcze raz

13. Zwolnień, o których mowa w ust. 1 i 9, nie stosuje się do podatników:
1) dokonujących dostaw:
f) itd...
Tak to też czytałem w gazecie ale jak natrafiłem na różne dyskusje szukając innego tematu to mnie to zastanowiło.
Twierdzą, że handel przez allegro czy sprzedaż dla indywidualnego klienta np. kosmetyków powinna być opodatkowana VAT.
Według mnie nie jest i korzysta z zwolnienia jak do tej pory.
3> to źle myślisz. Jeśli sprzedaż prowadzisz w ramach dg to nie ma już zwolnienia

...w związku z zawarciem umowy w ramach zorganizowanego systemu zawierania umów na odległość, bez jednoczesnej fizycznej obecności stron, z wyłącznym wykorzystaniem jednego lub większej liczby środków porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy - to jest właśnie sprzedaż na allegro
A nawet transakcje prywatne na allegro mogą być uznane za działalność

http://www.podatki.egospodarka.pl/125994,Czesta-sprzedaz-w-internecie-na-allegro-z-podatkiem-VAT,1,69,1.html
Trudno mi się z tym zgodzić. Ktoś ma działalność i tylko takie dwa PKD
47.91.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet .......
47.75.Z - Sprzedaż detaliczna kosmetyków i artykułów toaletowych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach

Handlował na ryczałcie z zwolnieniem kosmetykami, nie ma nic wspólnego z grupą 20.42.1 ponieważ ta grupa jest w sekcji przetwórstwa przemysłowego.
6> Handlował na ryczałcie - a co ma ryczał do podatku vat?

Poza tym pkt f) dotyczy określonych towarów i handlu nimi na allegro np., a nie handlu na allegro jako takiego. PKD, które podałes dotyczą usług, i co one maja wspólnego z towarami z pkt f)? Sama sprzedaż jako usługa nie podlega vat, tylko sprzedaż określonych towarów.
Ryczałt nic kompletnie nie ma może być i KPiR forma działalności nie ma znaczenia w VAT taki przykład akurat.
> Sama sprzedaż jako usługa nie podlega vat - do limitu 200 tys. oczywiście
Jak ktoś ma sprzedaż na allegro to pod wat nie podlega do limitu, do czasu dopóki nie sprzeda tam jakiegos towaru z pkt f, bo w tym momencie wpada w vat.
Po prostu trudno mi uwierzyć by wywalili z tego przywileju setki jak nie tysiące firm bo nie tylko o kosmetyki tu chodzi a na nich się skupiliśmy najbardziej. Jest wiele różnych artykułów wymienionych w działał podanych na początku a to wiąże naprawdę tysiące firm handlujących np. okazyjnie takimi artykułami a część z nich korzysta z zwolnienia i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co się zmieniło.
Niestety masz napisane w przepisie całe grupy pkwiu 26, 27, 28, więc nie ma z nich żadnych wyłączeń.
Nic kończę chwila i dopiorą się także do biur rachunkowych i innych usług bo w końcu czysty VAT, nie ma czego odliczać a jest sprzedaż więc może być VAT i dla państwa jest dobrym zyskiem na pokrycie wszystkich rozdawnictw z jakimi mamy do czynienia.
Właśnie, z czegoś trzeba brać na te wszystkie ++++ niestety.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.