Marysiu...

Mam zapytanie odnośnie ujęcia wnt.
w rejestrze sprzedaży mam:
23% netto 20321,00 vat 4674,00
dostawa wewnątrzwspólnotowa 0% 101820,00 netto
nabycie wnt 12485,00 netto vat 2871,00

w rejestrze zakupów mam:
nabycie wnt netto 12485,00 vat 2871,00
23 % 75325,99 vat 17324,99

i teraz nadwyżka vat w kwocie 12651,00
i teraz moje pytanie bo jakby ten vat z wnt był "zerowy" bo jak wyliczam nadwyżkę vat bez tego nabycia wnt to i tak wychodzi 12651,00
ok???
Bo to wnt --- vat naliczony (ten do odliczenia w nabyciach) wszedł pewnie do poz. pozostałe nabycia 23%.

U mnie tak właśnie jest.
Nie ma w nabyciach osobnej pozycji dla wnt - tak jak po stronie należnego. Wchodzi to do ogólnego vatu naliczonego. Do jednego wora.
Tak dał do jednego worka z innymi zakupami w deklaracji vat-7 ale czy tok myślenia jest ok i czy tak faktycznie można to zrozumieć
naliczyłam vat wykazane w należnym 2871,00
odliczyłam vat wykazane w naliczonym 2871,00
wychodzi na zero
i tylko jakby namacalnie zostaje
w rejestrze sprzedaży
23% netto 20321,00 vat 4674,00
a w rejestrze zakupu : wszystkie stawki w jednym worku vat 17325,00
Tak właśnie.
Pytanie
czy w tej wartości 17325 jest zawarty vat z tego wnt czy nie?

:)
Nie w tej kwocie nie ma tego podatku z wnt
W deklaracji vat-7 w zakupach dał mi 17325,00+2871,00 vat czyli 20196,00 razem
Ok, czyli do zwrotu masz 12 651 - zgadza się?
Jeżeli tak, to jest prawidłowo.

Jaki masz program?
Tak tyle mam do zwrotu 12651,00
program wfirma bardzo przyjazny.
Dziękuję Marysiu.
Miałam Tobie pisać że nawiązaliśmy współprace z tą firmą recyklingową którą poleciłaś. Bardzo Ci dziękuję.
Ty masz jakąś specjalną kartę ewidencji tych opakowań dla siebie ??? gdzie sobie wpisujesz ile czego masz.
bo później wysyłasz im dane i oni robią za was sprawozdania.
Z inwentury spisuję ile zużyliśmy.
Stan na pocz. roku + zakupy danego opakowania minus stan na koniec roku i mam ile zużyto w danym roku.
I na drukach ewidencji odpadów ??
Nie, oni przyślą Ci pusty druk do wypełnienia - wpisujesz sumarycznie ile kilogramów zuzyliście opakować z papieru i tektury np. pudła klapowe, ile drewnianych np. palet a ile z tworzyw sztucznych (np. folia stretch), metalowych itd.
Ok to fajnie:)
Marysiu a ja do swojego wnt doliczyłam vat 23 % mam na tym falowniki , łącznikki,zaciski, panele uważałam że ok stawka. a gdzie ją sprawdzić??
Podstawowa to 23%, a obniżone np. 8%, 5% itd. są podane w załącznikach do ustawy o vat.
Czyli dobrze zastosowałam podstawową 23 %
Chyba tak.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.