Urlop dodatkowy dla niepelnosprawnego pracownika

Pracownik ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności od 4/2017 roku (data orzeczenia)
zatrudniliśmy pracownika od 01.01.2019
1. pytanie
kiedy zyskuje prawo do dodatkowego urlopu 10 dni od razu bo niepełnosprawność trwa już powyżej roku (nawet jeśli nie był u nas wcześniej zatrudniony) czy dopiero po przepracowaniu u nas roku czyli od 01.01.2020
2. pytanie
jego nadgodziny
dostał od lekarza medycyny pracy zgodę na pracę w godiznach nadliczbowych
codziennie pracuje po 8 godzin a czasami dłużej co oczywiście jest ewidencjonowane
Czy dla niego nadgodziny są dopiero powyżej 8 godziny pracy czy już powyżej 7mej godziny pracy

Z góry dziękuje za odpowiedź.
1. po rocznej pracy ogółem, więc mogł nabyc prawo juz u innego pracodawcy
2. jesli tylko w godz. nadliczbowych to po 7 godzinie
Jeśli pracownik wnioskował o możliwość pracy w godzinach nadliczbowych i taką zgodę uzyskał, to jego norma nadal wynosi 7 dziennie i 35 tygodniowo
1. dziękuję wszystko jasne
2. znalazłam taki zapis" obniżonych norm czasu pracy nie stosuje się do pracowników niepełnosprawnych zatrudnionych przy pilnowaniu oraz gdy na wniosek pracownika zgodę na zatrudnienie bez ograniczeń czasowych wyrazi lekarz lekarz przeprawadzający badania profilaktyczne. Wtedy dzień urlopu odpowiada nie 7 ale 8 gofzinom pracy"
ale co z nadgodzinami
myślałam, że dopeiro po 8 godzinie liczę mu nadgodziny
pomocy
On pracuje przy pilnowaniu?
Nie w administracji
A dokładnie na co wyraził zgodę lekarz?
czy wyraził zgodę na wyższą normę?
Na wniosek pracownika wyraził zgodę na zatrudnienie pracownika
- w godzinach nadliczbowych
- w godzinach nocnych
- w czasie pracy przekraczającym 8 gozin na dobrę oraz 40 godzin tygodniowo
taki druk mamy
Wiesz, to jest konik inspektorów pracy, lubią w takich zgodach wyłapywać niuanse :)
Ja bym z takim zapisem potraktowała, że ten pracownik ma normę 8/40.
Ale jak do tego podszedłby inspektor, nikt nie wie. Oni życzą sobie konkretnej zgody na zmianę normy na 8 /40.
U mnie we wniosku pracownicy proszą o zgodę na pracę w powszechnych normach i tego się nie da różnie rozpatrywać.
Ja uważam ze nadliczbowe przy takim zapisie już po 7 h
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.