Umowa do dnia porodu - co mam teraz zrobić? jakie wnioski ? sama czy były pracodawca ?

Witam, mój pracodawca ma wszystko w głębokim poważaniu, nawet moje L4 ciążowe wysyłał z opóźnieniem do zusu i nie dostawałam pieniędzy , w zusie kazali napisać mi skargę (ale to inny temat). Urodziłam 07.09.2019 , umowę ogólnie miałam do 31.08, ale przedłużyła się do dnia porodu. Jakie dokumenty mam skompletować? czy sama to już zanoszę do zus? czy daję do byłego pracodawcy? Mam napisać wniosek , że chcę od razu cały roczny urlop 52 tyg i 80% ? do tego oryg.aktu urodz. czy coś jeszcze składam? może jest jakiś taki druk ? nie wiem co mam robić :(
Pracodawca nie wysyła do ZUS L4, to jak mógł się spóźniać?
Nie wiem dokładnie czego nie wysyłał, pani w zus powiedziała że nie ma jakiś dokumentów i nie mogą wypłacić mi pieniedzy, to chyba był brak druk z-3 (bo nie chodziłam na zwolnienia co 5 minut tylko pracowałam) ... no to nie jest ważne, w sumie niepotrzebnie o tym pisałam. Co mam zrobić teraz? wniosek + akt do byłego już pracodawcy czy wniosek+akt bezpośrednio do zusu ?
Mógł ewentualnie późno przesłać z-3, ale to jednorazowe
W zusie kazali napisać mi skargę - a dokumenty gdzie powiedzieli żeby składać
Wyślij do pracodawcy listem poleconym najlepiej wniosek o urlop rodzicielski, akt urodzenia i oświadczenie, że ojciec dziecka nie będzie korzystał z tego uprawnienia
Okej, już napisałam wniosek, że wnioskuję o macierzyński 20tyg i 32tyg rodzicielskiego bezpośrednio po macierzyńskim od 07.09.2019 do 04.09.2020. + oryginał aktu urodzenia, podałam we wniosku że ojciec dziecka nie będzie korzystał z w/w urlopów i podałam numer konta do wypłaty. ok. listem poleconym do pracodawcy. Dziękuję ! :)
A po co numer konta pracodawcy?
o podstawowy macierzyński NIE składa się wniosku
>7 podałam nr konta, bo skąd zus będzie wiedział na jakie konto na wypłacać zasiłek ? to już nie wiem co za wniosek mam składać jak ten wyżej jest zły :(
A do tej pory jak ci ZUS kasę przesyłał? pracodawca numer konta wpisuje w ZUZ z-3

http://www.druki.gofin.pl/wniosek-o-udzielenie-urlopu-rodzicielskiego-w-pelnym,wzor,427,137.html
Aaa no tak, wpłacał na konto, myślałam że to czymś się różni, chorobowe od url.mac. dziękuję raz jeszcze i za wzór.
Jak pracodawca taki uciązliwy to bym chyba oryginal do zusu do wgladu dal, a w zusie na miejscu zrobia sobie kopie, no ale, nie kazdy ma blisko do zusu.
No właśnie tego się boję, że może wcale papierów nie przesłać :( nawet tych odnośnie mojego urlopu :( do zusu mam blisko, tak właśnie z mężem się zastanawiamy czy tak nie zrobić.
Ucielo mi tekst, ze chodzilo mi o oryginal aktu urodzenia, bo akt zus odda, reszte dokumentow beda chcieli oryginaly. Ale z-3 to zwykle musi pracodawca zrobic.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.