Darkuu jesteś ?? Nip na paragonach?

U nas jest tak że głównie sprzedajemy osobą fiz. ale zdarza się ze sprzedajemy również firmom , wszystko nabijamy na kasę fiskalną. Jeszcze nie pytałam naszego serwisanta czy jest możliwość wpisania w naszych kasach NIPU. Jeśli nie będzie takiej możliwości to czy od 01.01.2020r :
- sprzedam firmie i wystawię odrazu fakturę bez nabijania na kasę ?

- sprzedam na paragon bez nipu ( bo nie mam takiej możliwości a niema obowiązku wymiany kasy) a po czasie przyjdzie ta osoba i zechce fakturę na firmę to jeśli zrobię korektę tego paragonu i wystawię fakturę na fime bez nabicia na kasę to będzie dobrze?

Czy ja to dobrze rozumiem Darek ;-) ?
> - sprzedam firmie i wystawię odrazu fakturę bez nabijania na kasę ? - przecież ewidencja na kasie dotyczy sprzedaży dla OF, a nie sprzedaży dla firm.
Wiem , ale my nabijamy każdą sprzedaż na kasę fiskalną
2> ale to wynika z waszych ustaleń, a nie z obowiązku prawnego.
No dokładnie tak Ell ;)
Ell a przykład drugi , dobrze będzie jeśli będziemy tak robić?
Podepnę się
Sprzedaż dla Dg powinnaś rejestrować w ewidencji VAT na podstawie faktur, nie powinnaś rejestrować w kasie fiskalnej,kasa fiskalna jest dla osób prywatnych(paragony).
Ponadto od 01.01.2020 - Fakturę do paragonu tylko wystawisz jak paragon będzie posiadał NIP nabywcy, w przeciwnym razie nie wolno Ci będzie wystawić .nabywca przy zakupie musi się konkretnie określić
...zrobię korektę tego paragonu i wystawię fakturę na fime

Teoretycznie tak, ale możesz narazić się na zarzut omijania prawa. Po to jest wprowadzany ten przepis aby uniknąć wyciągania paragonów z kosza.
... sprzedam na paragon bez nipu ( bo nie mam takiej możliwości a niema obowiązku wymiany kasy)

To po stronie kupującego należy zadbanie żeby dostał paragon z NIP. A jeżeli nie ma kasa takiej możliwości to odebranie od razu faktury. To na kupującym ciąży obowiązek o zadbanie aby otrzymać paragon z NIP albo od razu fakturę. To on jest swiadomy w jakim celu kupuje - czy na cele prywatne czy na cele prowadzonej DG.
Ok Darku to jeśli dowiemy sie że kasa nie ma możliwości wpisania Nipu to nic się nie dzieje z naszej strony tak jak piszesz to kupujący ma o tym myśleć. Dziekuje za wyjaśnienie ;-)
A jeszcze jedno jeśli my nabijamy każdą sprzedaż na kasę to jak odrazu wystawie fakturę na firmę i nabije paragon fiskalny bez nip to będzie ok?
@10

czytaj kom. 7 - on też tutaj ma zastosowanie
Dziękuję raz jeszcze Darku ;)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.