Do koleżanka:)(

Moje pytanie. mam na fakturze towar który jest przeznaczony na odsprzedaż czyli kolumna 10 i na tej fakturze widnieje opłata za pobranie w kwocie netto 12,20.
czy teraz to pobranie w kwocie 12,20 księguję w kolumnę 11? jako koszty uboczne od materiałów przeznaczonych na odsprzedaż???
2. faktura
f-ra materiały na odsprzedaż czyli kolumna 10 netto 549,00 , materiały na użytek firmy kolumna 13 netto 102,30 i do tego koszty transportu 12,00 netto.
jak podzielić te koszty transportu ile do kolumny 10 a ile do kolumny 13????
Mógłbym podpowiedzieć, ale skoro to jest "do koleżanka", to nie powiem.
Proszę napisz :)
Co do 2. - te koszty transportu są tak małe, że wg mnie do której kolumny wpiszesz to nie ma dużego znaczenia. Większy jest koszt towarów, więc można wpisać jako koszty uboczne.
Co do 1. - moim zdaniem tak jest prawidłowo
Dziękuję za pomoc.
mam jeszcze jedną fakturę.
materiały na odsprzedaż 577,24 netto kolumna 10
materiały na użytek firmy 154,47 netto kolumna 13
i koszty transportu-pobranie 20,33 netto
i zrobię tak jak napisałaś z uwagi na małą kwotę pobrania dołożę te koszty do kolumny 10.
nie będę ich dzieliła na kolumnę 11 k.uboczne.
i będzie też ok??
Komentarz 5
napisałam masło maślane przepraszam(za szybko rano wstałam widocznie)
ja te koszty 20,33 zaksięguję jako koszty uboczne bo kwota materiałów na odsprzedaż jest większa niż towarów przeznaczonych na działalność firmy.
:))
a jakiego rzędu mają być koszty żeby je dzielić (od jakiej kwoty)??
to wtedy zgłoszę się do Ciebie o wytłumaczenie proporcji.
Nie wiem jakiego rzędu mają być koszty, kpir się nie zajmuję, samemu to trzeba rozsądzić.
Dziękuję za pomoc. na razie tak jak widzisz są to bardzo małe kwoty.więc nikt z kontroli nie urwie mi głowy że nie ta kolumna.(oczywiście między kolumną 10 a kolumną 11) lub (kolumna 13 a 11)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.