NOTA UZNANIOWA-RABAT POŚREDNI jak zaksiegowac

Bardzo proszę o pomoc...
Mam do zaksięgowania otrzymany rabat pośredni. W związku z czym powinnam zmniejszyć VAT naliczony A kwotę netto dac w przychód i tu zaczynają się schody.
Przy księgowaniu zmniejszen naliczonego po stronie Ma wyglądałoby to następująco:
Wn rozrachunki kwota brutto
MA VAT naliczony kwota VAT
MA pozostałe przychody kwota netto
Problem mój polega na tym że mój program przyjmuje zmniejszenia VAT na minus więc muszę księgowac to ze znakiem minus i tu mam problem jak wtedy wykazać przychód.
A nie możesz zmienić ustawień w programie? Do rejestru inaczej i inaczej na kontach?
Jeśli nie to zrobić 3 księgowania : 1 z minusem, 2 z plusem, więc tu się wyzeruje i 3 prawidłowe z plusami, tak jak potrzebujesz.
Dzięki za odpowiedź...
Też o tym myślałam...tylko tych not od września będę mieć ok. 30...A ustawień nie ruszę...wszystkie korekty ksiegujemy na czerwono:( i tak dręczy mnie te temat już parę dni...
Pozdr
A jaki to program?
Program fk PRO-KOM...
Rabat dotyczył czego? zzakupu materiałów/towarów?
rozumiem że to rabat za obrotyw danym okresie z dostawcą
/Ma -202
Wn -735 koszt wł.sprzedanych towarów/
Wn -221 vat naliczony

jeśli towar nie został sprzedany to pomniejszyć magazyn, jeśli nie da się przypisać rabatu do konkretnych towarów to zaksięgować na zmniejszenie kosztu własnego sprzedaży
Nie to nie rabat potransakcyjny...Rabat jest od producenta nie dostawcy...jest to tzw. Rabat pośredni który powińien zwiększyć przychody pozostałe i tu mam problem jak to zrobić przy księgowaniu z minusem...
Dzięki za odp
Producent nie jest waszym dostawcą? Wy udzielaciw tego rabatu czy otrzymujecie? rabat pośredni za co? za limit zakupów
+ Dodaj komentarz

Uwaga:
Autor Tematu umożliwił zamieszczanie komentarzy tylko użytkownikom zalogowanym

Rejestracja użytkownika

Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.