Śmierć księgowej a błąd w deklaracji ZUS

Witam,

kto jest obciążany odpowiedzialnością za błąd księgowej? Korzystam z pomocy biura rachunkowego, które było prowadzone przez doświadczoną księgową. Wszystko było ok, ale księgowa zmarła. Następna księgowa zrezygnowała z działalności a trzecia od razu zauważyła, że ta pierwsza, która nie żyje, popełniła błąd, który ma mnie kosztować (jako firmę) ponad 5 tysięcy złotych. Chodzi o zgłoszenie do ZUS-u błędnej deklaracji. Trzecia księgowa twierdzi, że skoro ta pierwsza nie żyje, musimy zapłacić sami za błąd księgowej. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Czekam jak na razie na odpowiedź z ZUS-u. Może ktoś miał podobną sytuację? Jak to się zakończyło? Nie ukrywam, że nie znam się, dlatego zatrudniłam biuro rachunkowe i wszyscy zapewniali mnie, że wszystko było ok...



Pozdrawiam,

Ewa
Niestety, nie ma osoby,która wobec ciebie odpowiada za błędy. Podejrzewam,że ZUS ci nie odpuści swojej należności.
Nie wiem na czym polega błąd, ale gdyby księgowa nie popełniła tego błędu to pewnie musiałabyś te pieniądze zapłacić
wcześniej.
Ewa, trudno nam pisać o podobnej sytuacji kiedy nie wiemy o co dokładnie chodzi, jaki to jest błąd.
Zobowiązanie wobec ZUS musisz zapłacić niestety z własnej kieszeni, gdyby księgowa zyła mógłbys ewentualnie wnosić roszczenie o pokrycie przez nią odsetek. W obecnej sytuacji najprawodopodobniej będziesz musiał pokryć i odsetki z własnej kieszenii
Zgłosiła niewłaściwy numer deklaracji w ZUS
A jak ma sie "niewłaściwy nr. deklaracji" do zobowiązania wobec ZUS?
I to ma kosztować 5 tys.zł!?!?
Błąd w numerze deklaracji po prostu się koryguje i tyle. Nie ma z tego tytułu kar, a tym bardziej w wysokości 5 tys. złotych.
Cokolwiek do zapłaty będzie jeżeli są zaniżone kwoty skladek, ale na pewno nic nie będziecie płacić z powodow błedów technicznych typu błędny nr deklaracji.
Zresztą nawet gdyby księgowa żyła, to i tak skladki zaplacone musiałyby być z Waszej kieszeni. Co najwyżej mozna by od niej dochodzić odsetek.
Kom. 4 - może raczej chodzi o niewłaściwe zgłoszenie do ubezpieczeń czy też brak zgłoszenia przedsiębiorcy.
Właśnie póki właściwie nie wiemy czego błąd dotyczył trudno cokolwiek powiedziec, ale mam pytanie czy wszystkie księgowe są z jednego biura rachnkowego?? czy sa to zupełnie oddzielne podmioty prowadzace działanośc ? bo jeśli jedna ,a zmienila sie tylko osoba prowadzą ksiegowośc twojej firmy , to w razie ewntualnych kar można wystapic o odszkodowanie z OC obowiazkowego firmy prowadzacej działalkność.... tak mysle
Ja uważam, że jeśli ktoś ma taki problem powinien iść z tym do prawnika a nie szukać porady na forum na dodatek nie pisze dokładnie o co chodzi. Porada zapewne nie przekroczy 123 zł
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.