Leasing St?

Kupiłem auto w leasingu operacyjnym. Opłata wstępna 9 tys plus co miesiąc raty. Mam pytanie czy w/w auto wprowadzam do ewidencji ST czy nie mogę ?
Nie, skoro to l.oper. to jesteś korzystającym, wynajmującym. Ten pojazd stanie się Twoją własnością dopiero po tzw. wykupie - o ile umowa przewiduje i Ty zechcesz go wykupić z leasingu oper.
Czyli opłaty wstępne plus raty wrzucam bezpośrednio w koszty odliczając jedynie 50% vatu? (Cele mieszane)
Kiedy została podpisana umowa leasingowa?
W br czy przed 2019?
> Mam pytanie czy w/w auto wprowadzam do ewidencji ST czy nie mogę ? - to zależy. KH, kpir?
Skoro leasing operacyjny bilansowo i podatkowo to wg mnie - nie wprowadzamy do eśt.
5> a skąd wiesz, że to leas. operac. bilansowo? Bilansowo to KH, a nie widzę tu informacji, że to kh.
Pytania
- kiedy wzięto ten leasing?
- jaka jest wartośc samochodu?
- samoch. osobowy czy ciężarowy?
6

cytat z pytania

"Kupiłem auto w leasingu operacyjnym."
8> no właśnie. Leas. operacyjny podatkowo, bo tak pewnie nazywa się umowa, ale skad wniosek, że to również operacyjny bilansowo, nie wiedząc czy to kh czy kpir? :)
Mam kh i leasing operacyjny zarówno podatkowo jak bilansowo - operacyjny.

Czuję, że pytająca osoba ma kpir zresztą :D
10> no i super :) I ja mam kh i mam leasing operacyjny podatkowo, a bilansowo - finansowy.

Jak kpir to wszystko ok :)
Jestem na ryczałcie auto zakupione 2 lipiec 2019
Ok, a jaka wartość auta?
netto + nieodl. vat = ?
poniżej czy powyżej limitu 150 000 zł?
Skoro ryczałt, to przecież nie księgujesz kosztów, prawda?
No właśnie, jakie koszty przy ryczałcie?
Nie księguje kosztów wiem. Chodziło mi czy tylko można wciągnąć go ewidencji ST. Teraz wiem że nie. To auto poniżej 150 tys. VAT 50% jeśli cele mieszane ?
Tak
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.