Podatek od nieruchomości na cele związane z działalnością gospodarczą

Mam użyczony lokal od mamy na swoją działalność, za lokal mamie nic nie płacę, tylko za prąd oddaje pieniądze.

Mama jako właścicielka płaci gminie podatek od tej nieruchomości.

Ja obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim 3 miesiąc i jest to JDG przez co nie mogę pracować, wystawiać faktur i sprzedawać towaru a prowadzę sam małą produkcję. Można prowadzić, że mam JDG ale nie przynosi mi ona zysku w czasie trwania zwolnienia.

Czy wobec tego mama (bo na nią przychodzą pisma) może wnioskować do gminy o umorzenie podatku? Czy też tutaj powstaje tylko i wyłącznie taki problem, że nieważne czy ja mam na ten podatek i czy go oddam podatek, pisma są na mamę więc ona musi zapłacić bez względu na to czy ktoś ma zyski z JDG czy też nie?
Wg mnie nie możliwości wnioskowania o umorzenie tego podatku.
Rozumiem a jeżeli zawieszę umowę użyczenia z datą wsteczną? mam działalność ale aktualnie umowa użyczenia lokalu będzie zawieszona co wtedy?


no i jeszcze jedno, jeżeli ja rodzicom pokrywam tylko koszty prądu i rodzice nie mają z tytułu użyczenia żadnej korzyści to czy gmina pobiera od nich podatek prawidłowo?
"czy gmina pobiera od nich podatek prawidłowo?" - a dlaczego nie, przecież każdy właściciel płaci podatek od nieruchomości.
Czy jeżeli rodzice wypowiedzą mi umowę użyczenia albo zrobimy jakiś aneks z datą wsteczną np. 1 lipca 2019 roku to czy organ zrobi korektę rodzicom?

Wtedy pozostaję bez lokalu w których prowadzę działalność i czy to prawnie będzie legalne? Bo ja wtedy mam działalność ale nie mam lokalu w którym ją wykonuje mimo, że adres przy rejestracji jest to mój adres zamieszkania.
Nie napisałeś bardzo ważnej rzeczy - czy rodzice za ten użyczony tobie lokal płacą większy podatek /jak przy dg/ ?
No płacą większy podatek bo gmina policzyła sobie więcej za m2 jako, że to pod działalność jest

bo jak oni mi wypowiedzą umowę to wtedy gmina zrobi korektę ale mnie zapyta (jako organ który mi rejestrował firmę) gdzie ja teraz prowadzę tę produkcję w jakim lokalu?
No, widzisz, tego wcześniej nie napisałeś.
Nie wiem czy gmina zada ci takie pytanie, ale przecież jesteś chory, to dg nie prowadzisz.
Chyba trzeba zrobić rozeznanie w urzędzie gminy.
Tak ale podatek płaci mama bo na nią przychodzi wykaz z gminy

pozostaje wypowiedzieć umowę użyczenia lokalu ale wtedy gmina się mnie zapyta gdzie prowadzę produkcję w jakim pomieszczeniu
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.