Umowa zlecenie co miesiąc 150 zł

Jeżeli umowa zlecenie zawarta została z osobą fizyczną na okres 6 miesięcy z wynagrodzeniem co miesiąc 150,00 to pobieram podatek na zasadach ogólnych czy jednak ryczałt 18%. Po poczytaniu interpretacji skłaniam się do zasad ogólnych. Co zrobić żeby taką umowę opodatkować ryczałtem?. Np. zawierać co miesiąc?
Można zawierać co miesiąc, no ale ryczałt to wyższy podatek niż zasady ogólne.
Moim zdaniem powinnaś pobierać zryczałtowany podatek ponieważ w umowie określona jest kwota wynagrodzenia (należności) 150 zł miesięcznie. Jest to zgodne z art. 30. 1 pkt. 5a updof który stanowi:
Od dochodów (przychodów) pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy:
) z tytułu, o którym mowa w art. 13 pkt 2 i 5-9, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem płatnika nie przekracza 200 zł - w wysokości 18% przychodu;

Gdybyś w tej umowie wpisała kwotę 900 zł za cały okres 6 miesięcy (6x150) i wypłacała zleceniobiorcy ratami po 150 zł miesięcznie (lub wg ilości przepracowanych godzin x godzinowa stawka minimalna) to wtedy mogłabyś pobierać podatek na zasadach ogólnych, bo kwota w umowie jest większa niż 200 zł.

Oczywiście potrącanie zryczałtowanego podatku jest niekorzystne dla zleceniobiorcy.
Po głębszej analizie okazuje się że jest inaczej niż napisałem wcześniej, czyli zaliczka na pdof a nie ryczałt.
Wiem, że ryczałt jest niekorzystny. Jeżeli w umowie jest zapisana kwota 150,00 a zleceniodawca w związku z dodatkowymi pracami wypłaca za niektóre miesiące 190,00 czy to coś zmienia? To tym bardziej są to zasady ogólne?
...Jeżeli umowa zlecenie zawarta została z osobą fizyczną na okres 6 miesięcy z wynagrodzeniem co miesiąc 150,00 ..

skoro umowa zawarta na 6 m-=cy z wynagrodz. 1500/m-c to żaden ryczałt tylko zasady ogólne (KUP i podatek)

z umowy ma > 200zł / 150 x 6 m-cy = 900zł
patrzysz na wynagrodz. z całej umowy a nie to ile ma w poszczególnym miesiącu
... z wynagrodz. 150/m-c...
Podsumowując jeżeli będzie stawka miesięczna to zasady ogólne i niższy podatek, a może nawet bez podatku jeżeli to osoba do 26 lat.
Natomiast jeżeli będzie co miesiąc podpisana umowa z wynagrodzeniem 150 zł, to podatek ryczałtowy, którego kwota będzie wyższa niż podatku wyliczonego wg zasad ogólnych.
Dziękuję za komentarze :))
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.