Ustalenie podatku CIT

Wszystko mam zaksięgowane w programie CIT wyszedł mi do zapłaty 2061zł wg programu, jednak w programie mam zaksięgowane wynagrodzenia za lipiec które wypłacone były w sierpniu. Jak wy to robicie? Bo trzeba by je jakoś wyrzucić tak?
A kiedy wypłacone? w sierpniu ale w terminie wynikającym z regulaminu wynagradzania?
Jeżeli wynagrodzenia za lipiec wypłacone w terminie ,to są kosztem lipca .Natomiast kosztem nie jest ZUS zapłacony przez pracodawcę .U Ciebie najprawdopodobniej bedzie to ZUS za dwa miesiąca za czerwiec i lipiec
Kom 2. zgadza się ZUS w przypadku wypłaty wynagrodzeń w przyszłym miesiącu ale w terminie jest kosztem podatkowym kasowo jeśli płatny jest za dwa miesiące tj. dot. wynagrodzenia za lipiec płatny do 15 września, natomiast jeśli płatny do 15 sierpnia to ZUS jest kosztem podatkowym lipca - tak samo jak wynagrodzenia
Wynagrodzenia za lipiec wypłacone w terminie 9 sierpnia a mamy do 10 każdego m-ca a ZUS też w termnie
ZUS do 15 września?
Wszystko u nas w terminie od kiedy pamiętam
Tak do 15 września
Bo wynagrodzenia za lipiec wypłacone w sierpniu to deklaracja za sierpień płatna do 15 września
Ale termin terminowi nierówny...
w każdym razie jeśli wynagrodzenie za lipiec tak jak piszesz do 10 i tak jest w regulaminie to jest to kosztem lipca i nie musisz wyrzucać z kosztów podatkowych
ZUS (dla wynagrodzeń za lipiec) zakładam że płatny do 15 września wówczas koszt podatkowy we wrześniu
jeśli ZUS (dla wynagrodzeń za lipiec) płatny do 15 sierpnia to koszt podatkowy w lipcu
Kom 8. tak ale masz prawo zapłacić to do 15 sierpnia
Więc musiałabym z kosztów wyrzucić ZUS za lipiec(płatny wrzesień) i czerwiec (płatny sierpień) jeśli ustalam podatek za lipiec tak? ale nie w programie tylko np na kartce
Dokładnie tak
nie wiem jakie masz możliwości w programie, czy możesz w nim wyliczyć CIT
możesz przecież zaksięgować ZUS za lipiec w lipcu jako NKUP a we wrześniu przeksięgować go w KUP i analogicznie z czerwcem, wtedy może program Ci zbierze do podatku same KUP ciężko powiedzieć a jeśli nie to karta
ja robię to jednocześnie w programie (zestawienie na podstawie kont KUP i NKUP) i w excelu w celu sprawdzenia z uwagi na dużo różnic podatkowych
Dodam żeby nie było wątpliwości że ZUS za wynagrodzenia lipcowe jest kosztem bilansowym w lipcu, stąd moje księgowanie w lipcu w NKUP a we wrześniu w KUP
Ja robię rozliczenie do podatku w exelu ,od kosztów odejmuję nie zapłacony ZUS i inne NKUP i wyliczam podatek-CIt . Wyliczony podatek księguję
Ja mam jeszcze różnice po stronie przychodów :/
stąd moje dwutorowe rozliczenie podatku - program któremu nie ufam bez granicznie i excel zrobiony samodzielnie
Już niby wszystko wiem ale odliczając lipiec i sierpień nie powinnam doliczyć do tego roku tych ZUS co zostały zapłacone w styczniu i lutym za listopad i grudzień tamtego roku?
Wyliczając zaliczkę na podatek w KUP zaliczasz zapłącone ZUSy w 2019 (nawet te dotyczące wypłat z 2018r)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.