Zgłoszenie zmiany siedziby osoby rocznej prowadzącej działalność

Proszę o pomoc na jakim druki zgłosić zmianę siedziby osoby prowadzącej działalność zus ZFA i czy mozna wyslac elektronicznie z płatnika.
Chodzi o osobe fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą
Zgłaszasz w CEIDG i to oni już przekazują do ZUS tę informację.
No nie bo babka z ewidencji mi powiedziała że muszę zgłosić do zus
Jest coś takiego jak jedno okienko. Na podstawie informacji przekazanych z CEIDG do ZUS, ZUS wygeneruje druk ZFA.

No a to co Ci powiedziano w urzędzie, to nie przypadkiem chodzi o zmianę adresu zamieszkania osoby ubezpieczonej? Jeżeli tak, to trzeba złożyć druk ZUA (ZZA) w trybie zmiany.
Nie w tej chwili z nią rozmawiałam w sprawie zmiany siedziby trzeba zgłosić do zus . Idę do zus
Nie szkoda Ci czasu :-)?
Ze strony ZUS:
Zmianę lub korektę danych (aktualizację) zgłaszasz w ciągu 7 dni od daty, kiedy powstały te zmiany albo zauważysz błąd (lub spostrzeże go ZUS).
Wypełnij wniosek CEIDG-1 o zmianę wpisu w CEIDG oraz innych danych.
(...)
Na podstawie otrzymanego z CEIDG wniosku sporządzimy dokument:
ZUS ZFA, którym zmienimy lub skorygujemy dane ewidencyjne na Twoim koncie jako płatnika składek, lub
Szkoda ale muszę bo nie chce mieć problemu
Tak, jak napisałem nie musisz, co potwierdza to też informacja na stronie ZUS. Naprawdę nie słyszałaś "o jednym okienku"? Obowiązuje ono od wielu lat. Informacje z CEIDG są przekazywane do ZUS i tam ZUS sam tworzy druk ZFA. Nie musisz w tym celu iśc do ZUS, zrobią to z automatu bez Twojej wizyty.
Słyszałam ale chce mieć porządek w papierach.
No, to poddaje się. W ZUS po prostu uzyskasz informację, że ZFA jest generowane z automatu.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.