Rolzliczenie za czas szkolenia

Witam, podpisałam umowę zlecenie na stanowisko sprzedawca. pracodawca wysłał mnie na tygodniowe szkolenie do innego miasta. wszystko było przez niego opłacone. Drugi tydzień miłam robić szkolenia w domu i też miały być godziny rozliczone. po dwóch tygodniach złożyłam jednak wypowiedzenie. pracodawca zapłacił tylko za jeden tydzień. Czy mogę domagać sie wypłaty za drugi tydzień . czy pracodawca moze obciazyc mnie kosztami szkolenia przez to ze sie zwolniłam przed faktycznym podjeciem pracy.
Mieliście podpisywaną jakąś umowę w tym temacie?
generalnie nie jesteś pracownikiem a co za tym idzie koszt takich szkoleń stanowi Twój przychód
Przeczytaj dokładnie podpisaną przez Ciebie umowę zlecania. Może tam są uregulowane te sprawy.
Nie ma żadnych zapisów dot szkolenia. to "najwyklejsza" umowa zlecenie ze stawką godzinową
Czyli z tego wynika, że to czego nauczyłaś się na szkoleniu jest Twoim jedynym zyskiem.
Nie ma zapisu w umowie, nie ma wynagrodzenia.
Czyli jeśli w drugim tygodniu wykonywałam szkolenia na platformie e-learningowej pracodawcy i nie dostałam za to ani złotówki to nie mogę żądać za to wypłaty? mam potwierdzenie sms od pracodawcy ze cały tydzień mam poświęcic po 8 godzin na te szkolenia.
Ale z drugiej strony też nie może Ciebie obciążyć kosztem tego szkolenia, wiec się nie martw.
Ok, czyli na podstawie sms i tego że logowałam się na tej platformie szkoleniowej nie mogę żądać zapłaty za ten drugi tydzień? tylko mój stracony czas za darmo? nie można z tym iść do inspekcji pracy?
Możesz iść do sądu . Inspekcja nie nakaże zapłaty, jeśli nie ma takiego zapisu w umowie.
To jest zlecenie. Czyli wartość szkolenia powinna być Twoim przychodem. Może okazać się, że jeszcze dopłacisz to tego szkolenia.
A właściwie to wypada się zastanowić czy stanowisko sprzedawca nie spełnia przesłanek do zawarcia umowy o pracę, a nie zlecenia.
Tak, umowa zlecenie to miałbyc okres probny 3 miesiace
Na okres próbny też zawiera się umowy o pracę.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.