Dwóch wspólników i Sp. z o.o. - zatrudnienie

Witam wszystkich,

planujemy z moim wspólnikiem założenie Sp. z o.o.( taki jest plan)
Chcemy aby każde z nas miało taki sam głos w spółce.

Jesteśmy stolarzami, czyli oprócz bycia wspólnikami w spółce, będziemy samodzielnie zarabiać fizycznie pracując we dwóch - robiąc meble. Nie planujemy zatrudnienia nikogo innego.
Sami będziemy "zbijać deski".

Czy Sp. z o.o. może zarabiać naszymi rękami pieniądze, a my nie będziemy tam zatrudnieni ?

Bo sprzeczne głosy docierają do nas, ze raz można, a raz że nie można.

Dziękujemy za pomoc.
> Chcemy aby każde z nas miało taki sam głos w spółce. - i to nie jest dobre rozwiązanie, poczytaj
https://zakladanie-spolek.com.pl/spolce-przy-rownej-liczbie-udzialow/
https://www.doradzamy.to/artykuly/gdy-brak-wiekszosci-glosow-pojawia-sie-pat-decyzyjny

> będziemy samodzielnie zarabiać fizycznie pracując we dwóch - robiąc meble. Nie planujemy zatrudnienia nikogo innego. - ok, ale czy chcecie dostawać za to wynagrodzenie, jak pracownicy? Czy świadczyć te usługi dla spółki nieodpłatnie?

https://www.zustoniemus.pl/spolka-zoo-bez-pracownikow/

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/cit/cit/przychody-i-dochod/779868,Uslugi-wspolnikow-na-rzecz-spolki-swiadczone-bez-wynagrodzenia-a-przychod-w-CIT.html

https://www.gofin.pl/podatki/17,1,61,227873,przychod-spolki-z-tytulu-nieodplatnego-wykonywania-na-jej.html
Dziękuję, przeglądnąłem linki.

Może to być nieodpłatne świadczenie, ale chyba to bardziej skomplikowane. no bo jak wycenić do podatku CIT to nieodpłatne świadczenie ? To "zrobienie krzesła" ?


A czy możemy się w spółce zatrudnić na umowę zlecenie ?
Czy będzie wtedy konieczność opłacania ZUSu ? Dodam, że każdy z nas ma opłacony pełny zus bo jeden pracuje na etacie a drugi ma jednosobową DG

Dzięki za wszelka pomoc.
Skoro macie inne tytuły do ubezpieczeń, to od zlecenia tylko składki zdrowotne byłyby obowiązkowe.
Tak się zastanawiam po co wam ta spółka z o.o. Przecież wystąpi podwójne opodatkowanie, bo spółka płaci CIT a udziałowcy płacą podatek od dywidendy. Są większe koszty księgowości i większa dokumentacja.
3> też się zastanawiam. Prowadzenie pełnych ksiąg, ustawa o rachunkowości, sprawozdania finansowe, większe restrykcje, jeśli chodzi o pobieranie kasy ze spółki.

https://6krokow.pl/kiedy-warto-a-kiedy-nie-warto-zakladac-spolki-z-o-o/

> no bo jak wycenić do podatku CIT to nieodpłatne świadczenie ? To "zrobienie krzesła" ? - a jak wyceniłbyś taką usługę dla klienta zewnętrznego? Na tej samej zasadzie.
+ Dodaj komentarz

Uwaga:
Autor Tematu umożliwił zamieszczanie komentarzy tylko użytkownikom zalogowanym

Rejestracja użytkownika

Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.