Wykup samochodu osobowego w spółce jawnej

Dzień dobry,
spółka jawna trzech osób fizycznych kończy leasing operacyjny samochodu osobowego. Wraz z jego wykupem NIE PLANUJE wprowadzać tego samochodu do środków trwałych przedsiębiorstwa, gdyż będzie on wykorzystywany wyłącznie do celów prywatnych niezwiązanych z prowadzoną działalnością gospodarczą, pozostając w majątku prywatnym trzech wspólników. O ile takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane wśród jednoosobowych działalności gospodarczych, czy spółek cywilnych, o tyle poszukuję potwierdzenia, że jest ono prawnie skuteczne także w przypadku spółki jawnej. W świetle prawa spółka jawna NIE JEST płatnikiem podatku dochodowego, jest nim każdy ze wspólników. Nie poruszam tu kwestii ewentualnej sprzedaży tego samochodu po upływie min. 6-ciu miesięcy, czy nieodpłatnego przekazania własności, bo tego w tej chwili wspólnicy nie wiedzą. Czy macie Państwo wiedzę w tym szczególnym przypadku? Dodatkowo, czy wiecie Państwo, jaki wpis będzie widniał w dowodzie rejestracyjnym? Pozdrawiam.
Wg mnie można wykupić pojazd na 3 nabywców.
Na f-rze trzeba wymienić wszystkich trzech, udział własności to po 33,33% dla każdego.

Nie mam w tym doświadczenia, ale wyżej odpowiedziałam wg mojej najlepszej wiedzy :)
Faktura na pewno będzie wystawiona zgodnie z danymi w umowie leasingowej. A więc XXX Sp. J. Nazwisko1, Nazwisko2, Nazwisko3. KIS potwierdziła brak przeciwwskazań w uopdof. Nie ma tu mowy o wycofaniu środka trwałego, bo samochód ten środkiem trwałym w firmie nigdy nie będzie. Ciekawi mnie, jak zostanie zarejestrowany w wydziale komunikacji. Z lakonicznej informacji tegoż wynika, że... zgodnie z wolą wspólników na trzy osoby fizyczne. Ale czy tak się stanie - czas pokaże.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.