Egzekucja a kurs waluty

Bank ściągnął tytułem egzekucji kwotę w euro. Za kilka dni zwrócił w tej samej wysokości tytułem rozliczenia egzekucji. Po jakim kursie wycenić rozchód i zwrot tej kwoty. Rozchód wg kursu średniego NBP z dnia poprzedzającego rozchód a zwrot? po tym samym czy też po średnim NBP z dnia poprzedzającego wpływ?
W szczegółach płatności bank nie podał jaka to kwota w pln ?
Wg mnie tak czy tak zwrot tego zajęcia księguje się po tym samym kursie co wcześniejsze zajęcie.
> Bank ściągnął tytułem egzekucji kwotę w euro. - ale z jakiego rachunku? pln, walutowego?
Z walutowego na pewno
Tak z walutowego, ściągnął walutę i oddał walutę w tej samej wysokości. Tez mi się wydaje, że należy wycenić ten zwrot po kursie po jakim go rozchodowaliśmy
> Za kilka dni zwrócił w tej samej wysokości - czyli zwrócił tę sama kwotę co pobrał, ale dlaczego? Pobrał przez pomyłkę i zwrócił? Jeśli tak to zwrot po takim samym kursie, co pobrano. Ale jeśli wpłata to nie był żaden "zwrot" pobranej kwoty tylko rozliczenie egzekucji, czyli inny tytuł to wypłata i wpłata po kursach śr. nbp z dni poprzedzających te operacje, a nie po tym samym kursie.
To jest beznadziejny bank, opisy na przelewach- żadne, dowiedzieć się czegoś jeszcze gorzej. W opisie na wyciągu jest rozliczenie egzekucji i zwrot tej samej kwoty w euro ile ściągnęli tyt. egzekucji kilka dni temu. W tym konkretnym przypadku chodziło o to że pobrali a potem doszło do "dogadania się " co do spłaty i egzekucja została cofnięta.
Moim zdaniem różne kursy, to nie była pomyłka, tym bardziej, że z opisu przelewu nie wynika by był to zwrot pobranej kwoty, tylko "rozliczenia egzekucji."
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.