Pobranie właściciela waluty z konta walutowego, można?

Dzień dobry :)
mam uprzejme zapytanie, osoba fizyczna na KH, mamy rachunek walutowy z którego szef przelał walutę na swoje prywatne konto też walutowe na własne potrzeby, w takim przypadku naliczam różnice kursowe od własnych środków i księguję w koszty firmy czy nkup?
Wg mnie rozchód taki po kursie historycznym i bez rk.
Pomimo, że to było pobranie Euro na własne potrzeby i już nie odda?
myślisz że bez RK?
A co ma oddać ? Sam sobie ma oddawać swoje pieniądze ?
Http://www.vademecumpodatnika.pl/artykul_narzedziowa,937,0,15338,prywatne-wyplaty-z-firmowego-rachunku-walutowego.html

Natomiast w sytuacji gdy z firmowego rachunku walutowego podatnik wypłaca środki pieniężne na swoje prywatne potrzeby, nie powstają podatkowe różnice kursowe od własnych środków pieniężnych zgromadzonych na tym rachunku. Taka wypłata środków nie jest bowiem związana z działalnością gospodarczą prowadzoną przez podatnika.
Dziękuję :)
Jeszcze dopytam o inną sytuację,
pomyłkowo zapłaciłam z naszego konta walutowego zobowiązanie zaprzyjaźnionej firmy (brat) i nie wiem teraz jak to zaksięgować....pomożecie?
Niech ta firma zwróci Wam tę wpłatę i zaksięguj:

najpierw wpłatę, potem zwrot --- wyzeruje Ci się rozrachunek.
Nie, oni już nie zwrócą...nie ma szans....muszę to jakoś rozliczyć z bratem tylko nie wiem jak księgowo....
Zaksięguj na wydatki prywatne właściciela.
Tak myślałam, tylko jak to zrobić w tej drugiej? Zapłata kasą? skoro już są uregulowane....
Ty księgujesz obie firmy?
Tak :(
To jaki problem, by zwrócić środki?
Właściciel nie chce?
A teraz chyba zrozumiałam … z rachunku wal. firmy A zapłaciłaś zobowiązanie firmy B...
W firmie A

wn/2xx dostawca
ma/1xx rach.bank.
wn/1xx kasa
ma/2xx dostawca

w firmie B
wn/2xx dostawca
ma/1xx kasa


może tak?
Tak właśnie kombinowałam :) i w firmie B normalnie naliczam różnice kursowe, prawda?
dziękuję Ci :)
Jeszcze się upewnię, czy przy pobraniach właściciela lub wydatkach z rachunku walutowego naliczam różnice od środków? jak tak to pewnie są nkup?
16

nie, nie ma rk. Rozchód liczysz po kursie historycznym. Patrz kom. 4
Mam na myśli np mandaty które płacimy za szefa lub kierowców (transport)....cz przy takich wypłatach za mandaty to naliczać rk?
Mariaem no jesteś moim Guru :)
Dziękuję Ci serdecznie :)
18

Skoro to wydatki firmowe np.mandaty i ujmujesz je w kh nawet jak są niepodatkowe to wg mnie trzeba liczyć rk. Ale jeżeli prywatny mandat szefa to lepiej gdyby nie przelewał z firmowego tylko z prywatnego rach.bankowego.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.