Usługa wstępu - opłata za konferencje

Pracownik brał udział w konferencji w Brukseli. Za udział dokonał wpłaty -tytułem usługa wstępu.

teraz otrzymał fakturę gdzie wskazany jest nasz NIP UE i Belgijski NIP UE

traktuje to jako import usług na terenie UE i rozliczam na zasadzie odwrotnego obciążenia regulowaną w art. 44 Dyrektywy, a więc opodatkowanych w państwie usługobiorcy?

będę wdzięczna o wskazówki.
Konferencja odbywała się w Brukseli. Czy w takim razie to tam powinien być rozliczony VAT?
To zależy od szczegółów tej usługi

http://www.vademecumpodatnika.pl/artykul_narzedziowa,1076,202,17935,zakup-uslugi-szkoleniowej-od-zagranicznego-kontrahenta.html
W fakturze powołują się na art 44 Dyrektywy.

w mojej ocenie podlega pod art 28g ust 1 - Opłaty konferencyjne stanowią w całości opłaty za usługi wstępu czyli prawo do udziału w prelekcjach, wykładach, warsztatach, panelach dyskusyjnych.
To nie wykazywać tej faktury nigdzie?
Ale to nie jest tylko bilet wstępu jak na targi ma też pewnie czynne prawo do udziału w konferencji ?
Chociaż tu twierdzą że nie ma imp.usł.

https://www.portalfk.pl/podatki-w-sektorze-publicznym/upewnij-sie-jak-na-gruncie-vat-rozliczac-oplaty-za-udzial-w-zagranicznych-konferencjach-15424.html
Też znalazłam ten artykuł.

Na tak , prawo do udziału w seminariach i panelu dyskusyjnym. Więc uznaje to za usługę kompleksową i wydawało mi się że jest to art 28g ut 1

natomiast oni powołują się na Dyrektywę i stawkę zero co sugeruje import usług.
Jak nie wykaże to za jakiś czas US zapyta się bo tego typu usługę powinnam wykazać w vat UE bo to na terenie UE.
Import usł.wykazuje się wyłącznie na vat-7 , bez inf.vat-ue
Pozycja 29 i 30 Vat 7 ?
Czy 27 i 28
27 i 28 bo nie ma zastosowanie art 28 b
Jak twierdzisz że to nie jest imp.usług bo art.28g to nie wykazujesz tego w vat-7
a jak to ma być import usług to zastosowanie ma art.28b
Dziękuje

Napisałam do wystawcy aby odniósł się do moich wątpliwości.
Jak pójdę w strone art 28g to fa księguje ze stawką NP? aby ne wykazywać w deklaracji Vat 7 ?

Bo jak dam stawkę 0% to pójdzie mi do Vat i JPK
Jak art.28g i nie ma imp.usług to poza polskim vat czyli poza vat-7
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.