Zus brak zgłoszenia???????

Osoba wczesniej na zleceniu od 01.08.2019 na umowie o prace. zgłoszenie wysłane do zus w zestawie z inna osobą . Tamta osoba wszystko ok a robiąc teraz zestaw rozliczeniowy do zus u niego krzyczy mi , że brak zgłoszenia z takim kodem. A patrzyłam do pue i tam go też niema. Co najlepiej w takiej sytuacji zrobic? zgłosić jeszcze raz?
A sprawdziłaś zgłoszenie tej osoby, wszystkie dane się zgadzają ?
Zrób aktualizację i sprawdź czy faktycznie zgłoszenie zostało wysłane i jaki jest jego status w ZUS.
No wlasnie jest przyjety , brak błedów przetwarzania, status przetworzony
No, a co wynika z rejestru ubezpieczonych - zakladka zgłoszenia do ubezpieczeń?
Zgłoszony potwierdzony w zus,, zrobiłam aktualizacje, teraz widnieje w pue
No i od tego trzeba było zacząć :-).
Dzieki, ale niestety nadal nie moge wysłać dokumentów rozliczeniowych bo w rca krzyczy, niewiem czy nie poczekac do jutra? zmieni to cos?
Odpowiedz na pytanie z kom. 4.
01-06.2019-01.08.2019 041100
01.08.2019 - 011100
Ten kod: 011100 - to, pracownik podlegający ubezpieczeniom społecznym i z mocy przepisów szczególnych niepodlegający ubezpieczeniu zdrowotnemu

Sprawdź jaki kod masz w kartotece (dokładnie) i jaki masz na RCA. Mi to wygląda, na to, że ze złym kodem poszło zgłoszenie. Powinno być z kodem 011000, a Ty zrobiłaś z kodem 011100.
Przepraszam tu zle napisałam kod ma 011000
A nie powinno byc w tym rca jeszcze 041100?
Nie moge sie dopatrzec błedu. bo wczesniej zgłaszala kolezanka ja wrocilam z macierzynskiego tydzie temu i teraz kombinuje.:)
Bo jedna osoba z która puszczalam jego zestaw z kodem 011000 to jest ok a u niego niestety nie
W dokumentach za lipiec z kodem 041100.
W dokumentach za sierpień z kodem 011000 plus ewentualnie z kodem 300000 jeżeli będzie jakaś wypłata dot. zlecenia w sierpniu.
No wlasnie tak robie i nie puszcza
Sprawdź szczegółowo dane, a przede wszystkim kod czy dobrze wpisujesz oraz do jakich ubezpieczeń podstawy wykazujesz i do jakich ta osoba jest zgłoszona zgodnie z kartoteką.
Własnie teraz to robie dzieki:)
No i już widze byka. hhmmmmm mam składki z dobrowolnym chorobowym a zgłoszony jest bez dobrowolnej... jak moge teraz to odkrecic?
Wyrejestrować z data rejestracji i zarejestrowac z tą datą? a reszta sie nie posypie?
Ta osoba złożyła wniosek o zgłoszenie do ubezp. chorobowego i jeżeli tak to kiedy?
... no i czy w czerwcu była jakaś wypłata wynagr. z tytułu tej umowy, czy pierwsza jest dopiero w lipcu?
W czerwcu nie było wypłaty w lipcu poszła zerówka. tak on złożył wniosek przy podpisaniu zlecenia
No to masz problem. Cytat:
"Generalnie dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu zleceniobiorca podlega od dnia wskazanego we wniosku, jednak data ta nie może być wcześniejsza niż dzień, w którym zgłoszenie zostało przekazane przez zleceniodawcę do ZUS. Jedynie w przypadku, gdy zgłoszenie zleceniobiorcy do obowiązkowych ubezpieczeń emerytalnego i rentowych zostanie dokonane w terminie 7 dni od daty powstania obowiązku tych ubezpieczeń (np. w ciągu 7 dni od dnia rozpoczęcia wykonywania umowy zlecenia), zostanie on objęty dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym od dnia wskazanego we wniosku. W takiej sytuacji data jego przekazania do ZUS nie jest brana pod uwagę."
No to mam niezlego psikusa. a masz moze pomysł co by tu zrobic? a jakbym zrobiła wyrejestrowanie z 30.06? i od 01.07 z zdobrowolnymi? czy to tez masakra?
Zrób tak jak zgłosił Ci zleceniobiorca, ZWUA plus ZUA z datą 1.06.2019. Tutaj obojętnie jaką datę wpiszesz i tak jest po terminie, tak więc moim zdaniem najlepiej zastosować się do wniosku zleceniobiorcy.
No i tu też mam problem bo juz robilam wyrejestriowanie z dniem 01.08 i niechce mi juz przyjąć innego wyrejestrowania .... to mam znow zrobić zua i zwua? ale mam problem z tym...
Jeżeli chcesz zmienić datę wyrej, to ZWUA w trybie korekty.
Oo dzieki faktycznie..
A moge zrobić wszystko 1 dnia i zwua i zua? bedzie ok? czy odczekac do jutra? sorki ze mam tyle pytań ale jestem w pracy od tygodnia i co chwile mi jakieś problemy wskakuja.. i juz zgłupiałam
W jednym zestawie powinno przejść ZWUA i ZUA przy czym należy oznaczyć kolejność przetworzenia dokumentów.
Dziekuje Ci bardzo za pomoc. Naprawde bardzo mi pomogłas.
A teraz jak mam dalej wyrejestrowanie z 1.08 które robiłam wczesniej i zarejestrowanie 1.08 to już bedzie ok?
Ten 011000 powinien być OK.
Natomiast będzie konieczne wyrej z kodu 041100 z dniem 1.08.2019, bo jak rozumiem teraz dokonałaś rejestracji do wszystkich ubezp. na ZUA. Wyrejetrowanie będzie możliwe po przetworzeniu ZUA.
Tak samo wysyłka zestawu rozliczeniowego za lipiec będzie możliwa po przetworzeniu zgłoszenia, na którym jest zaznaczone ubezp. chor.
Zanim zgłaszałam do 011000 to robiłam wyrejestrowanie 0411000 to bede musiala zrobić jeszcze raz tak?
A no tak ...
No tak, bo zrobiłaś ponownie zgłoszenie :-).
DZIEKUJE JESZCZE RAZ. jutro będe probowała dalej. Jeśli mozesz zerknij tez tutaj jutro bo jesli bede miala jakies pytania dalej to nie bed ejuz nowego posta zakładała:))
Postaram się zajrzeć :-).
Udało się, jest przetworzony teraz powinno wszystko pójść zobaczymy w porzyszłym miesiaću jaki będzie psikus. dziekuje Ci jeszcze raz bardzo:)
A powiedz mi jeszcze jesli nie był zgłoszony z tym chorobowym wczesniej tylko dopiero teraz to jesli faktycznie miałby jakies chorobowe to moze nie miał platnego?
Jak się domyślam w trakcie okresu kiedy była umowa zlecenie nie było żadnej niezdolności do pracy, tak więc tutaj nie ma problemu. Ewentualny problem może się pojawić, gdy w trakcie pierwszych 30 dni umowy o prace pojawi się jakaś niezdolność do pracy, bo 30 dni wynosi okres wyczekiwania.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

• zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

• analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

• zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

• Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

• Dobrowolna zgoda

Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.