Urlop ojcowski w kolejnym zatrudnieniu

Umowa o pracę zawarta na czas określony do 31.07.2019r. Pracownik w dniu 22 lipca wystąpił z wnioskiem o urlop ojcowski w wymiarze 2 tygodni od dnia 31 lipca. Zastał mu wypłacony zasiłek za okres urlopu ojcowskiego po ustaniu zatrudnienia.
Wnioski:
- wykorzystał jeden dzień urlopu ojcowskiego
- pobrał zasiłek za 14 dni
Pytanie:
Czy w kolejnym zatrudnieniu może wykorzystać pozostałe niewykorzystane 13 dni urlopu ojcowskiego ale już bez prawa do zasiłku?

Zakładając, że spełnia warunki zgodnie z Kodeksem pracy art. 182(3) § 1.
Skoro juz wykorzystał 14 dni urlopu ojcowskiego to o co ci chodzi w tym zapisie
...Czy w kolejnym zatrudnieniu może wykorzystać pozostałe niewykorzystane 13 dni urlopu ojcowskiego ale już bez prawa do zasiłku? ....?
Umowa o pracę na czas określony do 31 lipca, urlop od 30 lipca. Wykorzystał urlop 1 dzień po ustaniu zatrudnienia wypłacany jest jedynie zasiłek i nie korzysta z urlopu bo nie pozostaje juz w zatrudnieniu.
To akurat nie ma znaczenia że urlop ojcowski przekształcił sie w zasiłek na prawach zasiłku macierzyńskiego płatny przez ZUS po ustaniu zatrudnienia
wykorzystał go (14 dni) - więc juz mu nic dodatkowego nie przysługuje
A w świadectwie pracy co wpisać, że wykorzystał 14 dni?
Świadectwo pracy dotyczy tylko okresu zatrudnienia i podaje się tam dane tylko z okresu zatrudnienia.
Tak powinno być, czyli wykorzystał 1 dzień urlopu ojcowskiego jest to jednoczesnie informacja dla kolejnego pracodawcy. W mojej ocenie koleiny pracodawca może udzielić urlopu ojcowskiego na 13 dni ale już bez prawa do zasiłku na podstawie oświadczenia pracownika, że porał zasiłek z innego tytułu (z tytułu po ustaniu zatrudnienia)
Nie może. Nie ma czegoś takiego jak urlop ojcowski bez prawa do zasiłku.
Kom.6
przeczytaj to co piszesz

nie ma znaczenia czy ta przerwa nazywa sie urlop ojcowski (1 dz.) czy zasiłek ojcowski (13 dni na prawach macierz.)
- to zawsze juz będzie urlop ojcowski

i nie ma juz do niego prawa u kolejnego pracodawcy
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.