Umowa zlecenie a chorobowe 2019

Pracownik zatrudniony od 3 czerwca 2019 na umowę zlecenie i od dzisiaj ma chorobowe. Pracodawca nie płaci tylko zus ? U nas nie ma 90 dni przepracowanych to mimo to składam dokumenty do zus i zus sprawdzi czy miał 10 lat chorobowego bo człowiek jest z 1970 r. Mam składać mimo że nie wiem i on pewnie też nie wie czy ma 10 lat podleganiu chorobowemu ?
A co robił przed zleceniem u was?
pracował gdzieś? (do kiedy)/ podlegał pod chorobowe?
To bez znaczenia czy miał 10 lat ubezp. chorobowego, czy ne, bo z umowy zlecenie ubezp. chor. jest dobrowolne, a to co piszesz dot. ubezp. obowiązkowego.
Jak choruje to przecież nie pracuje, czyli wynagr. mu się nie nalezy, a co za tym idzie za ten okres składek nie płacicie.

Natomiast do ZUS dokumenty bym złożył, bo może miał jakis tytuł do ubezp. chorobwego przed zatr. u Was z przerwą nie przekraczającą 30 dni.
...on pewnie też nie wie czy ma 10 lat podleganiu chorobowemu ? ..

to akurat nie ma zastosowania przy zleceniu / "działa" tylko przy etacie
Z tego co wiem był bezrobotny kilka miesięcy. Czyli musi być okres 10 lat chorobowego i nie może mieć przed zatrudnieniem przerwy 30 dni ? Czyli nic nie składam do zus bo i tak nie dostanie chorobowego ? Tylko mam wykazać mniej godzin w sierpniu i tyle ?
"Czyli musi być okres 10 lat chorobowego" - nie. W tym wypadku to w ogóle bez znaczenia.

"Z tego co wiem" - Moim zdaniem to za mało. Bezpieczniej w takim wypadku złożyć. No, chyba że masz faktycznie potw. informację przez tę osobę, że na 30 dni przed rozpoczęciem pracy u Was nie był nigdzie ubezpieczony jezeli chodzi o ubezp. chorobowe.

No naliczasz mu wynagrodzenie za tyle godzin co przepracował jeżeli ma stawkę godzinową.
Był bezrobotny na pewno więcej niż 30 dni przed zatrudnieniem u nas
No to nie ma sensu składania dokumentów do ZUS bo zasiłku nie otrzyma.
No, ale poinformuj o tym zleceniobiorcę, aby sobie z tego zdawał sprawę.
Poinformuję o tym że nie brał kolejnego zwolnienia. Mimo tego okresu co nie podlega pod chorobowe to od 3 września już będzie mógł iść na chorobowe ?
Jeżeli dobrze liczę ;-) to od 1 września będzie przysługiwał zasiłek:
28 - czerwiec
31 - lipiec
31 - sierpien
razem: 90 dni
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.