Zapłata za fakturę z konta syna

Syn właściciela zapłacił za fakturę ze swojego konta ponieważ szefa w tym dniu nie było w firmie a trzeba było uiścić zapłatę. Czy to jest jakaś przeszkoda w tym aby tą fakturę zakwalifikować do kosztów firmy?
A co ma zapłata to zaliczenia do kosztów?
W zasadzie nic.Chciałam się tylko upewnić bo szef uważa że to jakiś problem.
Przecież oddał mu te pieniądze, nie ?
A kwota fv jaka? > 15 tys.?
Zapłata dotyczyła opłaty do zamówienia samochodu i wyniosła 17 tys.
Super, najważniejsza informacja na końcu. Nie słyszałaś o limicie 15 tys.??
Słyszałam ale zapłata była przelewem
I co z tego, ale nie z majątku podatnika. Syn ma coś wspólnego z dg ojca? Jak nie to wydatek nie będzie kosztem
Ale przelew musi wyjść z konta nabywcy i trafić na konto sprzedawcy
tutaj tego nie ma
więc macie problem
jedyne wyjście to moim zdaniem w porozumieniu ze sprzedawcą zrobić taki "myk"
nabywca czyli Twój szef robi przelew na konto sprzedawcy
a sprzedawca zwraca tamtą kasę synowi na konto
Syn jest dyrektorem zakładu zatrudnionym na etat
I co z tego że jest dyrektorem? formalnie nie ma nic wspólnego z działalnością ojca oprócz tego, że tam pracuje, nie jest jej właścicielem/wspólnikiem ect.
myślę, że rozwiązanie zaproponowane przez Beciazz jest najlepsze dogadać się ze sprzedawcą, zrobić ponowny przelew z właściwego konta na konto sprzedawcy, a sprzedawca niech zwróci na konto syna
inaczej nie zaliczysz w koszty
W zasadzie to syn zapłacił zaliczkę do zamówienia. Okazało się, że na te 17 tys nie wystawiono żadnej faktury. Teraz dopiero dostanę fakturę za wstępną opłatę leasingową. Czy to coś zmienia?
Cos nie bardzo...
na zaliczkę powinna być faktura, to po pierwsze
a po drugie jeśli tę "fakturę za wstępną opłatę leasingową" uznają za zapłaconą tamtymi pieniędzmi to nic nie zmienia... bo przecież nadawca przelewu się nie zmieni
Faktura za wstępną opłatę leasingową będzie na 58000 przy czym będzie na niej że 17000 zapłacono i 41000 pozostaje do zapłaty
No to 17 tys. będzie mieli w plecy, nie do zaksięgowania, bo nie zostało to zapłacone z konta przedsiębiorcy
Też uważam, że kom. 9 to najlepsze rozwiązanie.
Dziękuję za pomoc. Zastosuję ten "myk" bo jakie wyjście?
A ~iza288 to "fajnie" pisze, cedzi ważne informacje i weź się domyślaj.
Rzadko z forum korzystam to i wprawy nie mam :)
18> też mnie wkurza, jak ludzie tak piszą :) 20 postów, a połowa to ciągnięcie za język i gdybanie albo wróżenie z fusów
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.