Pranie brudnych pienn bardzo proszę

Bardzo proszę o pomoc wystawiłem fakturę gotówkową WDT na 9500 euro dla odbiorcy X i dla tego samego odbiorcy w ramach odrebnej tranzakcji sprzedaży w kolejnym miesiącu jeszcze jedną fakturę gotówkową na 2300 euro.
Czy limit 10000 euro po której wchodzę pod ustawę o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniedzy i ....
tyczy się jednej tranzakcji czy sumy?
"po której wchodzę pod ustawę o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniedzy i ...." - a co tu masz na myśli ?
Bo wiem że staje się instytucją obowiązaną ( i te wszystkie procedury) jak przekroczę limit 10 000 euro, ale nie wiem czy jednej trazakcji czy sumy ? Bardzo Ci dziekuje za odpowiedź jestem pierwszy raz na forum :)
Bo można otzrymać gotówkę od zagranicznego kontrachenta?
Kom. 3 - a dlaczego nie ?

Kom. 2 - to witaj :)
A co do postu - nie mam do czynienia z tymi procedurami, nie znam szczegółów.
Kom 3 pytam czy są jakieś limity np 15000 zł
15.000 zł to jest limit zapłaty gotówką do którego nabywca może zakup zaksięgować w koszty. Sprzedawcy to nie dotyczy.
Przyjmując gotówkę za usługi towary w kwocie większej niż 10.000 eur jako jedna operacja lub operacje ze sobą powiązane ( nie ważne czy od osoby fizycznej czy od firmy ) firma staje się instytucją obowiązaną , min. należy rozpoznać ryzyko, zastosować środki bezpieczeństwa , ustanowić osobę odpowiedzialną za przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy , wprowadzić wewnętrzną procedurę kontroli oraz przeszkolić pracowników w tym zakresie
Transakcje gotówkowe powyżej 15.000 eur raportować do GIF

Tutaj tak skrótowo wyjaśnione https://www.controllingirachunkowosc.pl/aktualnosci/kiedy-platnosc-w-gotowce-moze-byc-podejrzana-obowiazki-i-sankcje-dla-przedsiebiorcow
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.