Bląd z 2017 roku komplementariusz

W 2018 roku przejęłam księgi spółki z o.o. spółki komandytowej i komplementariusza sp. z o.o. W 2017 roku poprzednie biuro w księgach komplementariusza uwzględniało przychody i koszty z tytułu udziału w spółce komandytowej. Według mnie nie powinni i 2018 zrobiłam po swojemu, uwzględniłam tylko do CIT. Teraz się jeszcze okazało, że w tym 2017 roku błędnie zaksięgowali koszty i podatek. Jak to prawidłowo poprawić?
"że w tym 2017 roku błędnie zaksięgowali koszty i podatek."
brak konkretów i pytasz jak to prawidłowo poprawić
W kosztach zaksięgowana jest kwota (w przybliżeniu) 14 tys. zł, a ze spółki komandytowej powinno być 13,2 tys. zł. Podatek jest zaksięgowany 109 zł a powinien być 90 zł.
No, ale te koszty /i przychody/ z udziału w SPK to w ogóle nie mogły być księgowane, chyba, że na konta pozabilansowe.
Podatek można wyksięgować.
No ja wiem, że nie mogły, dlatego jak przejęłam w 12/2018 to 2018 rok zrobiłam poprawnie. Za 2017 rok sprawozdanie już zatwierdzone i złożone. Wiem, że bilans jest zrobiony błędnie i zupełnie nie wiem jak to poprawić. Nawet napisałam do tego biura, że źle zrobili, a oni mi odpowiedzieli, że oni mają inne stanowisko w tym temacie i pokrywa się ono z opiniami audytorów. Niestety chyba nie da im się przetłumaczyć...
Też się spotkałam z takim księgowaniem, metodą łączenia udziałów zysk ze sp.k. był prezentowany u komplementariusza na k.przychodów i kosztów finansowych, sprawdź politykę rachunkowości i wprowadzenie do rsf; starych lat nie poprawisz - bo zatwierdzone i podzielone, jeśli chcesz robić korekty cit/pit dla parudziesięciu złotych to rób
Nie chcę robić korekty CIT, bo CIT jest zrobiony prawidłowo, tylko koszty i podatek są źle zaksięgowane w księgach.
Zamkniętych i zatwierdzonych lat nie ruszasz, to nie był też błąd jeśli chodzi o prezentację udziału w zysku lub w przychodzie ze sp.k. w sp. z o.o., możesz korygować tylko zeznania podatkowe
No ale muszę skorygować zapisy w księgach, bo mam np. zobowiązanie z tytułu podatku za 2017 rok - 109 zł, a powinno by 90 zł
Toteż ci napisałam, że podatek można wyksięgować w 2019.
To skoro ruszasz saldo to skoryguj deklarację, różnicę na wynik z l.ubiegłych gdy to kwota istotna, kwoty nieistotne na ppo/pko
Kwota podatku 19,- zł na pewno nie jest istotna :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.