Podatek dla mlodych - lipiec

Witam
Czy zwolnienie z podatku dla młodych 0% obejmie również dochody z umowy o pracę otrzymane w sierpniu, ale za prace w lipcu?

Malo jest o tym w internecie informacji, natomiast z poniższego artykulu wynika, ze tak:
e-pity pl zerowy-pit-ulga-dla-mlodych-do-26-roku-zycia-warunki/

Z gory dziekuje za pomoc
Tak
Dziś student na zleceniu przyniosl mi oświadczenie. Dzisiaj chce mu wypłacić za lipiec. Rozumiem ze wtedy brutto = netto do wypłaty. Pozostałe pozycje w rachunku w tym kup = 0 ?
A dlaczego kup 0 ?
nie stosuje się ?
Gdzieś się z tym spotkałem ze jeśli nie obliczany podatku to koszty wynoszą zero, gdyż są one tylko potrzebne do obliczenia podatku
A jak Ty uważasz koleżanko ? Jak to powinno wygladac
Uważam, że kup są należne, bo przecież wynikają z przepisów ustawy o pdof, a nie to że są potrzebne tylko do obliczenia podatku. Ale przyznam, że nie wgryzałam się w te nowe przepisy, bo nie robię list płac czy rachunków do zleceń.
Na zdrowy chłopski rozum nie są odejmowane do wypłaty, maja wpływ tylko na obliczenie zaliczki. Już nie wiem jak przygotować ten rachunek
To komentarz który został zamieszczony na forum przez GosiaM
"W przypadku zastosowania zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy PIT, koszty uzyskania przychodów z tytułu przychodów z pracy oraz umów zlecenia, stosuje się w wysokości nie wyższej niż kwota przychodów z danego źródła, która podlega opodatkowaniu. W konsekwencji, jeżeli przychody z pracy, odpowiednio z umów zlecenia, są w całości objęte zwolnieniem od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy PIT, koszty uzyskania przychodów z tych źródeł wynoszą zero złotych."
Kom 8. popieram.
Generalnie ustawa odnosi sie do przychodów zwolnionych z opodatkowania. Nie ma przychodów, nie może byc kosztów.
Widzę po aktualizacji ze Optima pokazuje koszty od zlecenia.Ale czy to błąd czy tylko informacja i czy przeniesie te koszty do PIT 11, tego jeszcze nie wiemy.
Właśnie w rozliczeniu miesięcznym dla pracownika nie ma większego znaczenia ale już w rocznym pit 11 mniejsze koszty wpłyną jednak na dochód.
Ale chyba skoro jeśli dochód nie podlega opodatkowaniu i koszty od takie niepodlegających wynoszą zero to nie możemy ich wpisać w PIT
Kom 11 teoretycznie racja, ale skąd będzie wiadomo na koniec roku , od jakiej kwoty liczyć już podatek po przekroczeniu limitu w przypadku kilku źródeł dochodu? Na stronie sejmu objaśniają ze system zrobi to z automatu, podatnik nie musi się martwić , wiec gdzieś te informacje musza być wykazane
Krajowa informacja skarbowa udzieliła mi właśnie informacji ze do dochodu zwolnionego z opodatkowanie nie stosuje się KUP
Czekam na objaśnienia portali specjalistycznych. Na stronie sejmu jest pod ustawa uzasadnienie ustawy ale wciąz brakuje interpretacji ze stron portali kadrowych, ani gofin ani infor jakoś się nie chce ustosunkować a my gdybamy.
Myśle ze KIS jest wystarczająco wiarygodnym źródłem informacji
Czyli jeżeli dzisiaj zloze oświadczenie to pracodawca, który placi mi 5 sierpnia, musi wypłacić mi pensje bez podatku ?
Moglby podac ktoś link do tego KISu?
Do kom 16 - niekoniecznie, pracodawca może od tego miesiąca stosować ulgę ale nie musi. Ostatecznym terminem jest dla niego wrzesień
KIS to krajowa informacja skarbowa - infolinia
Czyli przy umowie o pracę mieszczącej się w limicie przychodów wogóle nie pojawią się kup, a co ze zleceniem w którym przekracza się ten przychód 35.636,67, no np. 40.000,00, 20% koszty liczyć od różnicy ? czy od całości? a do podatku brać od różnicy
Do kom 12. Miałem na myśli ze w PIT nie wpisujemy kup. A przychód właśnie ? Trzeba będzie wykazać ? Może będzie jakaś nowa pozycja do wykazywania zwolnionego
Będzie nowy wzór pit-11
Do kom 18.
Moja sytuacja wygląda nastepujaca, ze wraz z zakończeniem lipca zakonczylem prace w danej firmie.
Ostatnia wyplate mam otrzymać 5 sierpnia, to w tej sytuacji pracodawca raczej nie pojdzie mi na reke, żeby wyplacic mi bez podatku, skoro ma możliwość miesiąca zwloki?
I wtedy zwrot dostane z pitem za 2018?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.