Paragony księgowanie

Klient przyniósł mi dzisiaj do księgowania paragony z 2018 na zakup materiałów do wykonania usługi i jakieś koszty firmy. Nie są to faktury, dlatego powiedziałam, ze nie można ich uwzględnić w PKPIR. Na podstawie tych paragonów nikt mu faktur nie wystawi. Chyba te zakupy przepadły co wy na to?
Teraz te paragony ad kosz
A najlepsze jest to że ten klient mówi ze był w us i powiedziano mu,ze może je uwzględnić - a gdzie dane firmy? ;-)
Paragony nie sa podstawą do ksiegowania
Klienci różne rzeczy mówią :)
Fakt - a czasami aż człowiek sam zaczyna wątpić ;-)
No, a korygujesz temu klientowi 2018 rok, że donosi on dokumenty z ubiegłego roku?
Swoją drogą jeżeli sa to mat. które miał być zaks. w kol. 10 to w zasadzie nalezało je do PKPIR zaksiegować. Tutaj nie ma wyboru. No i podatnik powinien pilnować, aby otrzymać właściwy dokument.
Coś znalazł .
§ 11. 1. Podatnik jest obowiązany prowadzić księgę rzetelnie i w sposób niewadliwy.
4. Księgę uznaje się za rzetelną również, gdy:
3) błędy spowodowały podwyższenie kwoty podstawy opodatkowania, z wyjątkiem błędów polegających na niewykazaniu lub zaniżeniu kosztów zakupu materiałów podstawowych, towarów handlowych oraz kosztów robocizny,
On karnie przeszedł na zasady ogólne.
To nie zmienia tu niczego
A w 2018 roku prowadził PKPIR?
Ale na tych paragonach nie ma jego danych mógł równie dobrze dostarczyć nieswoje nabycia.
Właśnie ,ze nie i musi założyć
No ale musi założyć na 2018 rok, czy na 2019 rok?
Wyprowadzasz mu księgi za 2018 rok?
Za 2018 i 2019
Tutaj jakimś sposobem na "zrobienie" kosztów może być inwentura na dzień utraty prawa do rozliczania się ryczałtem (z resztą i tak powinna być ona sporządzona).
Czyli jeżeli ma założyc od stycznia 2018 r. to na dzień 01.01.18 r. ta inwentura?
Z jakiego powodu była utrata prawa do ryczałtu?
A to ma znaczenie - utrata para do karty
Prawa
Chciałem się upewnić od kiedy była ta utrata prawa do rozliczania się ryczałtem.
Inwentura jest sporządzana na dzień utraty prawa do takiego rozliczania. Jak rozumiem prawo takie było do 31.12.2017 roku, a od 1 stycznia już zasady ogólne.
Tak
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.