ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Oświadczenie do dostawcy prądu do 27.07.2019 ???

J.w. o co chodzi? kto składa?
Https://www.gov.pl/web/energia/ustawa-o-cenach-pradu-przypominamy-o-obowiazku-zlozenia-oswiadczen
...no właśnie czytam...
czy to oświadczenie mogę dzisiaj wysłać poleconym?
Jak masz pewność, że dojdzie na poniedziałek to tak. W poniedziałek musi być fizycznie u sprzedawcy prądu.
Ja wczoraj wysyłałam poczteksem z gwarancją dostawy w poniedziałek do 12 tej.
Nie dostarcz osobiście, liczy się data wpływu.
Czyli w poniedziałek do 12 musi być?

Jak tylko szef pojawi sie w firmie niech zdecyduje....


oświadczenie to gwarantuje nam ceny tylko do 31.12.2019?
Wpisz oświadczenie" energia elektryczna" i poczytaj posty - temat wałkowany
Niekoniecznie do 12 byle w poniedziałek:)ja wybrałam taką opcję. Ale ja wysyłałam z Małopolski do Gdańska, w innej sytuacji pewnie bym pojechała osobiście.
Na fa za energię Sprzedawca :Energa-Obrót Gdańsk. Siedziba firmy na mazowszu, jest u nas obsługa klienta energii...czy mogę tam zawieść ?
Najlepiej zadzwonić i zapytać:)
...wiesz jak to jest dodzwonić się na infolinie :( będę próbować
Jeszcze są jakieś prace serwisowe...masakra
Ja wczoraj 50 minut czekałam, jak trzeba to trzeba.
Właśnie dowiedziałam sie na infolini że jednak ważna jest data stempla pocztowwgo a nie data wpływu oraz że można wysłać e-mailem.... czyli mogę dzisiaj spokojnie wysłać pocztą :)
Jesteśmy osobą fiz prow dział gosp....w nazwie wpisuję : nazwa firmy X imię i nazwisko właściela ?
Ja tak pisałam
U nas w energetyce powiedziano że musi dotrzeć oświadczenie do jutra.
Kurcze....zdenerwowałam się i już nie myślę:
1.dane identyfikacyjne odbiorcy końcowego
2. dane identyfikacyjne i kontaktowe odbiorcy końcowego albo osoby upraw.do reprez.odb.końcowego

... oba wypełniam?
Wypełnij tam dane swojej firmy.
Ok, dziękuję dziewczyny...jak dobrze ze jest to forum :)
Pewnie ;-)
Pewnie ;-)
Dodam ze miałam ten sam problem bo na info dowiedziałam się ze wazna jest data kiedy otrzyma energetyka to oświadczenie i podpowiedzieli żeby wyslac na ebok ich portalu i to jest najszybsza droga do sukcesu :)).
U nas dzisiaj będzie kurier DPD to wyślę z zastrzeżeniem do poniedziałku do 9.30 i już :)
Barbra...a na jaki adres wysyłałaś na ebok ich portalu ?
No to będziesz miała na czas Pinezka :)
Https://www.tauron.pl/dla-domu/komunikat-dla-klientow

tu jest instrukcja, jak wypełnić
Calista, czy dla gospodarstw domowych tez mamy cos wypełnić?
Czytałam gdzieś że dla taryfy G nie wypełnia się
Tylko takie przypomnienie ogólne - jeśli gdzieś przy określeniu terminu dostarczenia dokumentacji jest zaznaczone że liczy się data stempla pocztowego (lub coś podobnego) to nie dotyczy to usług oferowanych przez firmy kurierskie lecz tylko Poczty Polskiej.
Druga sprawa - wysyłka firmą kurierską z gwarancją dostawy do określonej godziny - tutaj byłbym ostrożny nie raz umowy takowe nie były dotrzymywane.
Z mocy ustawy ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych w 2019 roku pozostają na poziomie z 30 czerwca 2018 roku.
No to Krabs mnie załamałeś....co proponujesz? na adres e-mail ? ...tylko boję się że też nie dojdzie :(
Możecie podać adres e-mail na jaki wysyłaliście
Pinezka a masz konta na ich stronie do logowania się w sprawie efaktury? jeżeli tak to u mnie na PGE jest taka zakładka "sprawy" dołączyłam to oświadczenie podpisane i dzisiaj dostałam odpowiedz ze otrzymali.
Ja wysłałam na maila i dodatkowo pocztą z tym , że zrobiłam to już 24.07.. dostałam meila zwrotnego że oświadczenie zostało zarejestrowane w systemie....
Kom32 wcześniej jak wyslalismy na adres mailowy sprzedawcy energii dostaliśmy info ze to należy wyslac poczta na adres.
Kom.33: nie mamy takiego konta do logowania.... kurcze mam problem....
W Enea (Poznań) dzisiaj na czacie napisali mi że przez ebok nie jest ważne, trzeba dostarczyć to do 27.07.2019 :
1/ do BOK oryginał oświadczenia (że jest się mikro lub małym przeds.) lub
2/ podpisane podpisem kwalifikowanym na ich adres e-mail lub
3/ wysłać listem poleconym na adres do korespondencji , liczy się data wysyłki

dotyczy firm i grup taryfowych C11, C12a, C12b

grypy taryfowe G to odbiorcy prywatni i tu oświadczeń nie trzeba składać
Wzór oświadczenia znajdziecie tutaj lub na stronie dostawcy energii

https://epoznan.pl/news-news-96928-prowadzisz_firme_masz_2_dni_na_zlozenie_oswiadczenia_inaczej_wiecej_zaplacisz_za_prad
My jesteśmy grupa B22....

w takim razie wysyłam pocztą poleconym ze zwrotką
Kom.37 przez ebok nie jest ważne? u mnie powiedzieli ze właśnie przez ta strone wysłać , w takim razie co kraj to obyczaj , poza tym wysłaliśmy tez priorytetem przez Pocztę to mysle ze będzie ok.
To zrobię jak Barbra i dodatkowo wyślę przez e-bok
U mnie na ebok po zalogowaniu jest nawet komunikat aby przez ebok nie wysyłać bo nie jest to ważne oświadczenie :))
W takim razie wysyłam kierowcę na pocztę :)
Ile firm tyle wersji niestety:(
Ja wczoraj wysłałam poczteksem z gwarancją odbioru, a przyszedł szef i stwierdził, że jedzie zwieść osobiście jeszcze, bo dla nas to duża kasa.
Do kom. 44 - O ile pamiętam to miasto Rybnik straciło parę milionów złotych bo pocztex nie dostarczył na czas przesyłki mimo gwarancji czasu dostarczenia. Tak, że szef dobrze zrobił.
...a może wyślę i pocztą i dpd (z gwarancją na poniedziałek)...co sądzicie ?
Tu jest ciężko cokolwiek doradzić...
Sama nie wiedziałam co mam zrobić, a u mnie było o tyle ciekawiej, że ja te oświadczenia złożyłam już tydzień temu, mam zwrotki. A wczoraj za 4 minuty 16 firma, która doradzała szefowi jak to zrobić wysłała informację, że dali nam złe druki!!!Ja sprawdzałem te druki co prawda, widziałam, że coś się tam różni od tych, które są opublikowane na stronie sprzedawców, ale skoro profesjonaliści to robili to co? Wiecie, co ja od wczoraj przeżyłam:)My mamy sklepy, podzielone na firmy, każda z nich jest małym podatnikiem. Dla na to ok. 40 tys w plecy
No faktycznie stres....
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.