Oświadczenie - energia elektryczna

Do dnia 27.07.2019r należy złożyć oświadczenie - zał nr 1 do ustawy z dn. 13.06.2019r poz 1210 odbiorcy końcowego energii elektrycznej.
Dotyczy mikro i małych przedsiębiorców
Czy to będzie dla przedsiębiorstwa pomoc de minimis?
My jesteśmy mikro a nic o tym nie słyszałam,napisz coś więcej o tym
Dnia 29 czerwca a 2019r. weszła w życie ustawa z dnia z dnia 13 czerwca 2019 r. zmieniająca ustawę o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, ustawę o efektywności energetycznej oraz ustawę o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. poz. 1210), która na nabywców energii – odbiorców końcowych nałożyła obowiązek, bez spełnienia którego nie będą mogli oni uzyskać obniżenia ceny prądu za okres od dnia 01 lipca 2019r. do dnia 31 grudnia 2019r.
Odbiorcy końcowi będący:
• mikroprzedsiębiorcami albo małymi przedsiębiorcami;
• szpitalami;
• jednostkami sektora finansów publicznych oraz innymi państwowymi jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej
Cd.
powinni w ciągu 28 dni od wejścia ustawy złożyć przedsiębiorstwu energetycznemu oświadczenie o spełnieniu przesłanek umożliwiających skorzystanie z obniżenia cen prądu, stanowiące załącznik nr 1 do ww. ustawy. Termin ten upływa dnia 27 lipca 2019r.
Z ulg nie skorzystają średnie i duże przedsiębiorstwa, które jednak mogą zwrócić się do zarządcy rozliczeń cen z wnioskiem o wypłatę dofinansowania z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej, stanowiącego pomoc de minimis.
Kom.2 As26 podała Ci nr Dz.U jest tam załącznik nr 1 wypełnij i wyślij listem PR. Dane potrzebne do wypełnienia załącznika masz w ostatniej fakturze.
Dziękuję AS26 :)
Dziękuję, już wypełniam i wysyłam
A co z tym drugim załącznimiem o pomocy de minimis? (str 14-15) wysyła się gdzieś?

Co jeśli ktoś ma dwie umowy - jedna firma dostarcza sam prąd a inna jest właścicielem sieci i płacimy do obu - do której należy wysłać załącznik nr 1?
Druk pomoc de minimis wysyłają średnie i duze przedsiębiorstwa
Https://pge-obrot.pl/O-Spolce/informacja-dla-klientow-pge-obrot-s.a
Ciekawy jest ten link "istotna jest data złożenia dokumentu do sprzedawcy" więc teraz to już raczej osobiście bo nawet polecony priorytet nie gwarantuje dostarczenia w terminie.
Myśle że jak dziś się wyśle poleconym to dojdzie do poniedziłku
Ja tez nie wiem gdzie te oświadczenie wysłać, mam dwie faktury za prąd - pge dystrubucja i fortum
1236669 spójrz tam
Trzeba oświadczenie złożyć tam od kogo kupujemy prąd
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.