Oświadczenie "PIT 0 dla młodych"

Ustawa jeśli będzie podpisana przez prezydenta wchodzi w życie od 01.08.2019 r.
Czyli dopiero jak zacznie obowiązywać możemy składać oświadczenia, czyli od 01.09.2019 r.
Skoro oświadczenie będzie złożone w sierpniu, to pracodawca może nie potrącać zaliczki na podatek PIT najwcześniej wyliczając wynagrodzenie za wrzesień.
Czyli będzie poślizg 1 miesiąc (dobrze to wymyślili)

Czy dobrze myślę?
Ustawa jeśli będzie podpisana przez prezydenta wchodzi w życie od 01.08.2019 r.
Czyli dopiero jak zacznie obowiązywać możemy składać oświadczenia, czyli od 01.08.2019 r.
Skoro oświadczenie będzie złożone w sierpniu, to pracodawca może nie potrącać zaliczki na podatek PIT najwcześniej wyliczając wynagrodzenie za wrzesień.
Czyli będzie poślizg 1 miesiąc (dobrze to wymyślili)

Czy dobrze myślę?
Skoro wejdzie w życie 1.08, to będzie obowiązywala od 1.08, skąd ten wrzesień ?
Poprawiłem
To w sierpniu nie będziesz wypłacać żadnego wynagrodzenia?
No, na logikę tak powinno być, bo trudno składać oświadczenie na podstawie nieobowiązującego aktu prawnego.
No, ale możliwe, że ukaże się jakaś interpretacja stwierdzająca co innego, jak to ostatnio się dzieje.
Ani 10-go, ani 30-go ?
Kom. 4
Oświadczenie złożone w sierpniu będzie działać dopiero od września (dotyczyć wynagrodzeń wypłaconych we wrześniu).
Kom.7 dlaczego ?
Niektóre firmy wypłacają wynagrodzenie za sierpień w ostatnim dniu sierpnia - więc wtedy wg mnie obowiązuje. (?)
"Zwolnienie będzie dotyczyć zarówno przychodów z pracy jak i z umów zlecenia zawartych z firmą. Nowe przepisy maja wejść w życie 1 sierpnia 2019 r. i będą mieć zastosowanie do przychodów uzyskanych od tej daty - tłumaczy MF."
- coś jednak jest inaczej ???
Chodzi o kwestię zaliczek na podatek. Tak zwolnienie będzie dotyczyło tych przychodów, ale aby zaliczek w tym roku nie pobierać musisz otrzymać oświadczenie. Bez tego oświadczenia podatnik rozliczy to sobie dopiero w zeznaniu rocznym.
Ok, ale jeśli przepis wejdzie 1.08, oświadczenie od pracownika otrzymam 5 sierpnia, to licząc mu wypłatę 30 sierpnia nie mogę nie pobrać zaliczki ????? czegoś chyba nie ogarniam ;) dlaczego ma działać to oświadczenie od września, skoro przychód pracownik będzie miał 30 sierpnia ?
"3. W przypadku otrzymania oświadczenia, o którym mowa w ust. 2, płatnik nie
pobiera zaliczek na podatek najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w
którym otrzymał oświadczenie,.."

więc wg mnie mozna juz stosować w sierpniu
Pewnie można, ale nie trzeba. Po za tym jeżeli chodzi o sytuacje kiedy wypłata jest na początku sierpnia, to będzie problem z zebraniem oświadczeń, a teoretycznie nie powinny być one składane przed 1 sierpnia.
Wg mnie od 08.2019r.
Jeśli można najwcześniej zastosować zwolnienie po miesiącu złożenia oświadczenia to oznacza to ze jak złożone będzie 1 sierpnia to do wypłaty we wrześniu będzie miało zastosowanie. Do sierpniowych wypłat nie. Dlatego ciele czy będzie miało moc oświadczenie złożone w lipcu
>16
a gdzie masz napisane ze po miesiącu ???
patrz kom 13
Rzeczywiście, najpóźniej nie najwcześniej :) czyli jeśli ktoś ma wypłatę za lipiec wypłacana w sierpniu to złożenie przez niego oświadczenia 2 sierpnia skutkuje większa wypłata już za lipiec prawda ?
To zależy już wtedy od pracodawcy (zleceniodawcy).
Https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Andrzej-Duda-podpisal-o-zerowym-podatku-PIT-dla-mlodych-Polakow.-Wejdzie-w-zycie-w-sierpniu?fbclid=IwAR3VhackQ3aw7xnyzw_GnTGleUmJQOifn99DtCko98MXED8TlZGKjT6Wcmw
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.