Uchwała odnośnie zysku czy jest obowiązkowa by złożyć w krs?spółka zoo kmandytowa

Przejęłam dok. po biurze rachunkowym gdzie mam niezły bałagan,sp zoo komandytowa
mam pytanie :
czy w KRS jest obowiązek złożyć uchwałę w sprawie zysku za dany rok obrotowy?
pan prawnik właściciel w/w biura rachunkowego twierdzi, że taka uchwała nie jest obowiązkowa.trudno mi się boksować z prawnikiem
za 2017 nie mam żadnej inf. co się stało z WF.
fizycznie wyglądało to tak, że
-70% wypłacono jednemu wspólnikowi
- o drugim udziałowcu czyli sp zoo zapomniano
-30% zostało chyba w firmie

nie ma żadnego dokumentu tylko zapis na koncie,
czy uchwała o podziale zysku jest obowiązkowa czy też nie?
bo on twierdzi że nie jest obowiązkowa i można nie przeznaczać zysku na kapitał pomocniczy a wypłatę na tego udziałowca umieścił w bilansie jako wypłaty z zysku netto roku obrotowego

czy to jest prawidłowo czy pan prawnik się myli? i jednak jakaś informacja odnośnie zysku powinna być złożona w KRS?
U nas są dwie odrębne uchwały /o zatwierdzeniu SF i podziale zysku/, i obie wysyłamy do KRS.
Ale chyba kiedyś słyszałam, że uchwały o podziale zysku nie trzeba wysyłać do KRS.
Moim zdaniem trzeba składać uchwałe o podziale zysku. W spółkach osobowych kiedyś spotkałam się z podejściem ze nie tworzy się uchwał o zatwierdzeniu sprawozdania, tylko odnotowuje sie na sprawozdaniu "zatwierdzam" osób - wspólników i już. Ale jeśli chodzi o podział wyniku finansowego to uchwała jest konieczna, jeszcze żeby to była osoba fizyczna to niechby, ale tu masz 2 podmioty - w tym spółkę z o.o. Co złożyi do krs za 2017 rok? Przecież krs wzywa do uzupełnienia dokumentów.
Moim zdaniem trzeba składać uchwałe o podziale zysku. W spółkach osobowych kiedyś spotkałam się z podejściem ze nie tworzy się uchwał o zatwierdzeniu sprawozdania, tylko odnotowuje sie na sprawozdaniu "zatwierdzam" osób - wspólników i już. Ale jeśli chodzi o podział wyniku finansowego to uchwała jest konieczna, jeszcze żeby to była osoba fizyczna to niechby, ale tu masz 2 podmioty - w tym spółkę z o.o. Co złożyi do krs za 2017 rok? Przecież krs wzywa do uzupełnienia dokumentów.
UOR
Art. 69. 1. Kierownik jednostki składa we właściwym rejestrze sądowym roczne sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z badania, jeżeli podlegało ono badaniu, odpis uchwały bądź postanowienia organu zatwierdzającego o zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego i podziale zysku lub pokryciu straty, a w przypadku jednostek, o których mowa w art. 49 ust. 1 - także sprawozdanie z działalności - w ciągu 15 dni od dnia zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego.
Witaj Meganio :)
dzięki za rzeczowe uzupełnienie postu :)
Cześć Koleżanko :)

cziczu będzie miała "broń" w ręku w potyczce z prawnikiem. I od razu wiadomo, że gościu jest bez szans na zwycięstwo :)
Noo, księgowa górą, to lubię :)
Podłączę się pod temat Uchwał - kto powinien podpisać uchwałę w Sp. z.o.o. lub SA podpisem kwalifikowanym? Np. w SA uchwały sporządzane są w formie Aktu Notarialnego a w sp. z o.o. na uchwałach papierowych podpisuje się przewodniczący i protokolant. Jeżeli uchwały są tylko zeskanowane całość trzeba zatwierdzić ePUAPem a jeżeli chcę podpisać kwalifikowanym?
Dziękuje za pomoc, prawnik oczywiście się wypierał, że nie ma obowiązku a potem mu trochę łyso było jak zobaczył artykuł, dziękuje
No i fajnie :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.