Urlop w roku zakończenaia pracy

Witam. Pracuję u obecnego pracodawcy 4 lata, umowa o pracę na czas nieokreślony. Wymiar urlopu: 20 dni/rok. Jeżeli złożyłem wypowiedzenie, które kończy się z końcem września, to za 2019 należy mi się 20 dni urlopu czy proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy, 20:12x9?
Proporcjonalnie
9/12*20
Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze dwa pytania w związku z powyższym:
1. Gdybym przed złożeniem wypowiedzenia wykorzystał więcej dni, to co wtedy? Przykładowo: cały urlop 20 dni biorę w styczniu, a w lutym już składam wypowiedzenie.
2. Jeżeli się mylę to proszę o wyprowadzenie z błędu, ale czy jest jakiś zapis o prawie do 14-dniowego nieprzerwanego urlopu w ciągu roku? Pytam, ponieważ wybrałem już 10 dni, tyle, że pojedynczo. Jeżeli zostało mi 5 to nie uda mi się dostać 2 tygodni wolnego, aby te 14 dni mieć. Co w takiej sytuacji?
1. To wtedy jesli bys poszedl do nowej pracy w tym samym roku to u nowego pracidawcy nie mialbys w ogole urlopu bo caly urlop przyslugujacy na rok wykorzystales u poprzedniego pracodawcy. 2. Jest taki zapis w kp, ze 14 dni wolnego ciagiem, ale dni ciagiem, nie tylko roboczych. Czyli jak masz urlop np. Od poniedzialku i wracasz do pracy w piniedzialek za dwa tyg to te 14 dni spełnione. Bo masz 10 dni urlopu wypoczynkowego plus 2 sobote i 2 niedziele co daje 14 dni.
To jest art. 162 kp
Dziękuję za odpowiedź. Tak, wiem, że chodzi o wszystkie dni. Mimo wszystko: przy 5 dniach, jakie mi zostały do wykorzystania u obecnego pracodawcy, maksymalny urlop ciągły jaki mogę dostać wyniesie 9 dni, a nie 14.
Moim zdaniem to bardziej problem pracodawcy niż Twój, bo to on musi przestrzegać tego przepisu.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.