Kierowanie pojazdem a ryczałt

Czy wykonując usługi kierowania pojazdem (powierzonym przez zleceniodawcę - cysterna) prawidłową stawką ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych będzie 8,5%, czy 5,5%. Przeważające PKD prowadzonej działalności to 4941z. mam wątpliwości czy jest prawidłowe. Proszę o pomoc.
...usługi kierowania pojazdem ... - a jakie PKD?
Jeżeli swiadczy uslugi samochodem > 2 t = stawka 5,5%


http://interpretacja-podatkowa.pl/interpretacja/pokaz/4-podatek-dochodowy-od-osob-fizycznych/102-zryczaltowany-podatek-dochodowy/103-ryczalt-od-przychodow-ewidencjonowanych/160-rodzaje-dzialalnosci/92021-przychody-ewidencjonowane-ryczalt-ewidencjonowany-stawki-podatku-uslugi-transportowe.html
Dziekuję za odpowiedź
PKD 4941z (czyli transport drogowy towarów)... Znalazłam tez informację, że w przypadku świadczenia usług kierowania pojazdem tylko i wyłącznie dla jednego zleceniodawcy jego pojazzdem- wówczas ryczałt 17%. I teraz mam mętlik w głowie - czy 5,5%, 8,5% czy może 17%
Moim zdaniem usługa kierowania pojazdem to nie jest transport drogowy towarów.
Też mam wątpliwości odnośnie PKD, jeśli usługa kierowania pojazdem to nie transport drogowy, to jakie PKD byłoby prawidłowe?
Https://ksiegowosc.infor.pl/porady-prawne/28139,Czy-swiadczenie-uslug-jako-kierowca-moze-byc-opodatkowane-ryczaltem.html

https://e-prawnik.pl/interpretacje-podatkowe/pdi415142006.html

http://www.podatki.egospodarka.pl/106941,Ryczalt-ewidencjonowany-a-uslugi-transportowe-cudzym-pojazdem,2,70,1.html
Dziękuję za odpowiedzi
Czytałam interpretację i nadal nie wiem jak będzie słusznie. Reasumując:
- PKD prawidłowe
- jeśli ładowność powyżej 2 t to 5,5%, jeśli mniejsza ładowność to 8,5%
- jeśli usługi dla jednego podmiotu to 17%, jeśli świadczone dla różnych podmiotów to 5,5% lub 8,5% w zależności od ładowności
Tak?
Przeczytaj linki - bo to PKD może być inne / masz tam to opisane
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.