Bez PIT dla młodych - oświadczenie

Cześć, czy istnieje już jakiś wzór oświadczenia, który należy skierować do pracodawcy w celu zwolnienia z podatku dochodowego od sierpnia tego roku ? Drugie pytanie - czy jako student, który nie ukończył 26 roku życia zatrudniony na umowę zlecenia, od sierpnia tego roku po złożeniu oświadczenia kwota brutto = kwota netto ? Bo w zasadzie chyba żadnych składek pracodawca nie będzie musiał płacić. Z góry dzięki za pomoc :)
Na fb juz ktoś takie wstawił
Takie znalazłem : https://serwiskadrowego.pl/2019/07/zerowy-pit-dla-osob-w-wieku-do-26-lat-zasady-i-wzor-oswiadczenia-o-zaniechaniu-poboru-podatku/ to te ? A co do drugiego pytania? :)
2 - czy jako student, który nie ukończył 26 roku życia zatrudniony na umowę zlecenia..

no skoro to student ktory nie ma ukończonych 26 lat = w ogóile nie podlega pod ZUs z tyt. zlecenia
Ok gwoli upewnienia, czy jeżeli w sierpniu dochód będzie 4000zł brutto, to będzie się to równało 4000zł netto? Jeszczze jedno pytanie - do kiedy należy złożyć takie oświadczenie, żeby dochód w sierpniu nie był opodatkowany
Po proszę o linka do tego wzoru oświadczenia na fb
Czytałam że nawet jak się dostarczy takie oświadczenie przed 1 sierpnia to i tak za lipiec składki muszą pobrać więc wypłata w sierpniu będzie po staremu. Dopiero będzie większa od Września. Dobrze to rozumiem?
Z tego co wiem, ustawa będzie obowiązywać od 1 sierpnia tego roku, czyli dochody uzyskane od 1 sierpnia będą objęte zwolnieniem. To co się zarobiło w lipcu nie będzie
Hmm ale skoro chodzi tu o przychód uzyskany po 1 sierpnia to przychodem będzie już wypłata za lipiec. Więc już za lipiec nie powinni pobierać zaliczki na podatek. Prawda?
A jeżeli osoba do 26 roku nic nie złoży , to wynagrodzenie liczy się po staremu a on sobie ulgę rozliczy w zeznaniu rocznym, dobrze to rozumiem ? z najniższej 2250 będzie miał do zwrotu 133 x 5 ??
Kasia, jeśli złoży oświadczenie, to nie pobierasz zaliczki od czegokolwiek wypłaconego najpóźniej w miesiącu po złożeniu oświadczenia (Twoja dobra wola, że nie musisz czekać do następnego miesiąca).

figa1, tak.

Henia, liczy się data wypłaty, czyli dzień obciążenia konta pracodawcy albo dzień wypłaty wynagrodzenia do ręki.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.