PIT dla młodych 26lat

Czy PIT dla młodych juz wszedł ? ustawa jest podpisana ?
Sejm uchwalił w czwartek ustawę wprowadzającą zerowy PIT dla osób do 26. roku życia. Oznacza to, że dochody takich podatników do kwoty 85,5 tys. zł będą zwolnione z PIT. Regulacja ma obowiązywać od 1 sierpnia 2019 r.

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1420596,sejm-uchwalil-ustawe-wprowadzajaca-zerowy-pit-dla-osob-do-26-roku-zycia.html
Https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/pit/pit/zwolnienia/3005937,Zwolnienie-z-PIT-dla-mlodych-oswiadczenie-pracownika.html
A jest gdzieś dotępne oświadczenie dla podatnika bo nie moge znależć
Https://serwiskadrowego.pl/2019/07/zerowy-pit-dla-osob-w-wieku-do-26-lat-zasady-i-wzor-oswiadczenia-o-zaniechaniu-poboru-podatku/
Kiedy powinno byc takie oświadczene złożone jesli wypłata za lipiec bedzie w sierpniu
A WYSTARCZY poczytać podane linki
W lipcu prawda? ;)
Do przychodów uzyskanych od dnia 1 sierpnia do 31 grudnia 2019 r. zwolnienie będzie stosowane:
Złożenie wspomnianego wyżej oświadczenia zwolni płatnika z obowiązku poboru zaliczek na podatek od ww. przychodów, a nową ulgę płatnik będzie stosował najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu uzyskania oświadczenia do końca miesiąca, w którym w 2019 r. przychód uzyskany u płatnika przekroczy 35.636,67 zł lub, w którym podatnik ukończy 26. rok życia.

...ulgę płatnik będzie stosował najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu uzyskania oświadczenia..

czyli w lipcu ma załozyc zeby w sierpniu nie pobierac ?
Może wcale NIE składać
Moze nie skladac i z ulgi skorzysta w zeznaniu rocznym.

ale jak chce złożyc to w lipcu tak?
Tak
Dziekuje Pani bardzo
O rety- my tu NIE jesteśmy na Pan/Pani - ;)))
Dziękuję Edytko ! Miłego dnia! ;)
:)))
Jak w takim razie będzie wyglądało zdrowotne czy też ograniczone. Składkę zdrowotną obniża się do wysokości zaliczki na podatek dochodowy. W tym wypadku nie będzie zaliczki na podatek dochodowy to zdrowotne będzie 0 ?
Od 1 sierpnia 2019 r. obowiązuje reguła, w myśl której w przypadku gdy składka na ubezpieczenie zdrowotne obliczona od przychodu objętego nowym zwolnieniem podatkowym jest wyższa od zaliczki na podatek dochodowy, którą płatnik obliczyłby, gdyby przychód ubezpieczonego nie był wyłączony z opodatkowania, składkę za poszczególne miesiące obniża się do wysokości tej zaliczki.
Sam program automatycznie usuwa składkę na ubezp. zdrowotne i zdrowotne odliczone gdy usunęłam kwotę podatku
należnego, wtedy pracodawca powinien wypłacić wynagrodzenie o te kwoty wyższe :)
Ktoś się orientuje jak liczyć kwotę wolną po limicie? Bo KUP stosuję po limicie całe, które należało się wcześniej. Kwotę wolną też?
Czy ktoś ma pomysł jak zacząć naliczać podatek po ukończeniu 26 lat przez pracownika?
Czytając ustawę jest napisane, że :"otrzymane przez podatnika do ukończenia 26. roku życia", czyli literalnie biorąc powinnam dochody w danym miesiącu podzielić na dochody do urodzin i od ? Logicznie to powinnam liczyć podatek od następnego miesiąca. Czy jest jakaś interpretacja do tego?
3. W przypadku otrzymania oświadczenia, o którym mowa w ust. 2, płatnik nie pobiera
zaliczek na podatek najpóźniej od miesiąca następującego po miesiącu, w którym otrzymał
oświadczenie, do końca miesiąca, w którym przychody z tytułów określonych w art. 21 ust. 1
pkt 148 ustawy zmienianej w art. 1 uzyskane od tego płatnika od dnia 1 sierpnia 2019 r.
podlegały zwolnieniu od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 148 ustawy zmienianej w art. 1.

Czyli jeśli pracownik kończy 15 listopada 2019 26 lat, to za cały listopad nie odprowadzasz za niego zaliczki na podatek.
Do kom.22
Calista nawet jeśli wypłata wynagrodzenia ma miejsce 10 grudnia to też nie płacę zaliczki?
Żeby się potem nie okazało, że pracownik będzie miał dopłaty w rozliczeniu rocznym
Jeśli teraz od minimlanego wynagrodzenie wynosiło 1633,78 to po sierpniu będzie ile? 1941,52?
Ktoś to sprawdzał?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.