Kiedy wypłacic ekwiwalent za urolp?

Pracownik zwolnił się z dniem 06.07.2018r. Teraz 10.07 wypłacamy wynagrodzenia z czerwca. za lipiec będą wypłacone 10.08. czy w sierpniu można wypłacić mu ekwiwalent za urlop+6 dni wynagrodzenia za lipiec?
Teraz wypłacić
Ale wynagrodzenie za lipiec wypłacamy normalnie 10.08?
Wynagrodzenie TAK ale ekwiwalent JUŻ
Dziękuję
U nas ekwiwalent wypłacamy zawsze w m-cu z wypłatą, taki sam mamy okres rozliczeniowy jak u ciebie karol33...teraz wypłata za m-c czerwiec, i wypłacam ekwiwalent za czerwiec w lipcu, razem z wypłatą.
Ekwiwalent za niewykorzystany urlop powinien być wypłacony w ostatnim dniu zatrudnienia


https://kadry.infor.pl/urlopy/wypoczynkowy/758079,Termin-wyplaty-ekwiwalentu-za-niewykorzystany-urlop-wypoczynkowy.html
Powinien być, jednak w w. rozporządzeniu, jak i w kodeksie pracy ustawodawca nie sprecyzował, w jakim terminie należy wypłacić ekwiwalent....
Pracodawca powinien wypłacić ekwiwalent za urlop wypoczynkowy w ostatnim dniu zatrudnienia. W tym dniu następuje bowiem przekształcenie prawa do urlopu wypoczynkowego w prawo do ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i rozpoczyna się bieg terminu przedawnienia roszczenia o wypłatę ekwiwalentu. Jak zauważył bowiem Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 29 marca 2001 r., sygn. akt I PKN 336/00, „prawo pracownika do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany w całości lub części urlop wypoczynkowy powstaje w dniu rozwiązania umowy o pracę - zdarzenia uniemożliwiającego realizację prawa do urlopu wypoczynkowego w naturze (art. 171 § 1 pkt 1 KP). W tym też dniu prawo do urlopu w naturze przekształca się w jego pieniężny ekwiwalent.

https://www.pckp.pl/termin-wyplaty-wynagrodzenia-za-prace-odprawy-i-ekwiwalentu-za-niewykorzystany-urlop-w-przypadku-ustania-stosunku-pracy,4,5678
78.***.***.76-dużo tych imion ;)
Dużo imio bo dużo tematów EdithA :) ale jak dobrze, że jest ktoś taki jak ty:)
Ja pierdzielę ;))
Jak wpadnę w taki trans kadrowy jak ty...to też tak będę tu strzelać:)
Zaloguj się i dawaj :)))
Narazie sen mi spędzał z powiek nieszczęsny urlop i ekwiwalent, który mi pomogłaś wyliczyć:))
Editha rządzi, jak by jeszcze pomogła w sprawie list płac projektów to był by już totalny czad :)
Post 1234668 proszę :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.