Koniec okresu zasiłkowego w trakcie miesiąca - co z dalszym chorobowym?

Witam.
Pracownik dostarczył zwolnienie chorobowe do 31-07, choć okres zasiłkowy zakończy się dnia 15-07. Czy płacimy tylko do 15-07 i koniec czy ciążą na nas jako pracodawcy jakieś obowiązki żeby mógł dalej kontynuować leczenie?
Poinformowano pracownika że ma mozliwośc ubiegania sie o św. rehabilitacyjne?
pracownik złozył wniosek o to swiadczenie?
Poinformować pracownika/zapytać / czy wraca/ czy świadczenie/czy renta
Prawdopodobnie chce złożyć wypowiedzenie.... A ma 1 miesięczny okres wypowiedzenie i chce w tym czasie wykorzystać urlop. Czy musimy go kierować na okresowe?
Na kontrolne=OBOWIĄZKOWO
Wypowiedział się Sąd Najwyższy w nowszym wyroku z 26 października 2016 r., III PK 9/16 podkreślając, że pracodawca ma prawo nie udzielić pracownikowi powracającemu do pracy po chorobie dłuższej niż 30 dni urlopu wypoczynkowego w trybie na żądanie do czasu przedłożenia kontrolnego badania lekarskiego.

pracownik po długiej chorobie wnioskuje o nieplanowany wcześniej urlop w zwykłym trybie. Oczywiście pracodawca nie musi się zgadzać na propozycję pracownika co do takiego terminu wykorzystania urlopu – gdyż zasadniczo strony powinny uzgodnić termin jego udzielenia, a ostatecznie udziela go pracodawca. Jeśli jednak pracodawca zgodzi się na to, warto aby najpierw skierował pracownika na badania kontrolne. Dzięki temu pracodawca uniknie wątpliwości, czy faktycznie w okresie udzielonego urlopu wypoczynkowego pracownik odzyskał zdolność do pracy
Przypuśćmy że 15 złoży wypowiedzenie i będzie chciał mieć od 16 urlop, więc nie możemy mu udzielić do czasu okazania zaświadczenia dopuszczającego do pracy? 1 miesięczny okres wypowiedzenie upłynie 31-08 Czy za miesiąc sierpień tez należy mu się te 2 dni urlopu? Czy tylko do końca lipca?
NIECH się zwolni na mocy porozumienia stron z dniem 15.07.19 i macie go z "głowy"
Czy za miesiąc sierpień tez należy mu się te 2 dni urlopu? Czy tylko do końca lipca? - jaki urlop?
Znalazłam jeszcze że pracował od 01-03-2012 do 31-12-2014 na podstawie umowy o pracę. Czy okres ten mam doliczyc i wówczas okres wypowiedzenie wynosił będzie 3 miesiące?
Kom. 8 - no czy nadal się dolicza urlop jak za każdy miesiąc?
Okres wyp. 3 -ce
zatrudniony do VIII- liczysz mu urlop za 8 m-cy
Komentarz 9:
Znalazłam jeszcze że pracował od 01-03-2012 do 31-12-2014 na podstawie umowy o pracę. Czy okres ten mam doliczyc i wówczas okres wypowiedzenie wynosił będzie 3 miesiące?
Czytasz kom 11
O kurcze to okres wypowiedzenie wydłuży się aż do października (jeśli złoży wyp. w lipcu) i zaś "dojdą" kolejne dni urlopu... A szef się uparł o to wypowiedzenie i koniec...
Ktoś NIE chce pracować po co go trzymać - porozumienie stron
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.