Kasa fiskalna - sprzedaż na rzecz pracownika

Wystawiliśmy fakturkę za sprzedaż samochodu (nie będącego ŚT) na pracownika i jego rodzica. Wartość faktury 32.000,00 zł. Nie mamy kasy fiskalnej. Czy transakcja ta powoduje obowiązek instalacji kasy fiskalnej? Sprzedaż na rzecz pracowników jest zwolniona z obowiązku ewidencjonowania na kasie. Ale współnabywcą jest członek rodziny. Czy mogę przyjąć że na pracownika przypada 16.000,00 zł i na członka rodziny 16.000,00 zł? :) Wtedy nie przekroczyłabym limitu 20.000,00 zł :)
Sprzedaż spowoduje konieczność posiadania kasy dla sprzedaży na rzecz OF - przekroczono limit.

Zwolnienie dotyczy sprzedaży na rzecz *pracownika* - poz. 34 załącznika.

Sprzedaż 'mieszana' nie zmieni faktu, że każda następna sprzedaż na rzecz OF musi przejśc przez kasę (dokonana po 01.10.2019)
Sprzedaż na rzecz pracownika nie jest wyłączona z limitu
A czy można się ratować wprowadzeniem samochodu na ŚT? Tylko, że wykup samochodu z leasingu i sprzedaż nastąpiła w tym samym miesiącu ...
A co to za firma? OF?
Jesteśmy spółką z o.o.
Jeżeli zostanie wprowadzony na ST to wtedy taka operacja nie wchodzi do limitu na kasę
Czyli jeżeli sprzedajemy ŚT to nie ma znaczenia czy nabywcą jest firma czy osoba fizyczna? A czy orientuje się Pan czy w praktyce takie rozwiązanie może zostać zakwestionowane przez US? Wykup z leasingu 15 czerwca. Sprzedaż 28 czerwca. Przerejestrowanie od razu na finalnego nabywcę. Podobno jak wykupuje się samochód z leasingu to można wprowadzić na ŚT nie czekając na przerejestrowanie, ponieważ już użytkujemy samochód.
...Czyli jeżeli sprzedajemy ŚT to nie ma znaczenia czy nabywcą jest firma czy osoba fizyczna?

Nie ma - warunkiem jest wystawienie faktury.

Warunkiem przyjęcia na ST nie jest przerejestorwanie samochodu. To samochód posiadający już tablice rejestracyjne, czyli może być uzywany bo jest kompletny i zdatny do uzytku
Dziękuję za pomoc.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.