Wypłata nauczyciela a L4

Hey, mam nauczycielkę, wypłata 1-szego za dany miesiąc. W maju dostała za maj całą wypłatę. Pierwsze L4 od 22.05 do 12.06. Wypłata za czerwiec musiała być na początku miesiąca - uwzględniłam chorobowe za maj w wypłacie za czerwiec + 12 dni czerwca, od 13 czerwca do 30.06.2019 zasadnicze wynagrodzenie. Od 13.06.2019 nowe L4 do 10.07. Wszystko wskazuje, że będzie kontynuacja - ciąża. Jak liczyć wypłatę na lipiec? Liczyć zasadnicze za 11.07. do 31.07. i naliczać ZUS oraz ująć L4 za okres 13.06 - 10.07 skoro nie mamy pewności ciągłości zwolnienia do końca lipca? Mówiła, że raczej nie wróci do porodu bo ciąża zagrożona :-/
Pierwsza sprawa
w maju wypłacono za dużo za pracę
czy tę nadpłatę potrąciłaś przy wypłacie w dniu 01.06?
Myślę żeby tak liczyć, nie ma pewności czy wróci ale też nie ma pewności czy bedzie miała l4. Ja tez mam taka sytuacje i czekam do 2 lipca i tez nie wiem czy nauczycielka bedzie miała l4, chociaż może wziąć urlop normalnie i wtedy nie byłoby problemu
Tak, pomniejszone zasadnicze było :-)
Dodam, że zasiłek po 33 dniach płaci ZUS, więc od 24.06 przekazuje dokumenty wypłaty zasiłku do ZUS - 33 dni minęło 23.06
Czyli jak wypłacę za okres 11.07.2019 do 31.07. i da L4 w ciągłość to będę musiała korygować do 0,00 w następnych miesiącach, nie wiadomo, czy nie zostanie gdzieś nadpłata, jakieś błędne koło :-/
No niestety błędne koło.
teoretycznie gdyby coś zostało z zasadniczego to pod koniec każdego miesiaca mozna byłoby zrobić korekte listy płac i rozliczyc wynagrodzenie do 0.
Ja mam za to inny problrm nauczycielka do soerpnia 2018 była na jednym rozdziale na calym etacie.
od września ma cały etat ale rozłożony na dwóch rozdziałach i miała po krotkim l4. wiec podstawa chorobowego jest na oby dwóch rozdziałach z całego etatu i dopiero teraz jak jest w ciązy cały miesiąc na l4 dostaje wiecej.....podstawy zasiłku nie zmienie bo co dwa miesiące od września miała po krótkim l4 i nie było to tak widoczne...
No fakt. Ja z babką pogadam, że jeżeli ma mieć cały czas to żeby najbliższe L4 przyniosła ważne od 11.07 do 31.07 i kolejne wystawione 31 lipiec ważne do 31.08. To będzie łatwiej :D Dokonam korekty na koniec lipca listy płac - do 0,00zł i wtedy ona musi oddać nadwyżkę wypłaty?
Paula jak nie wyplacacie zasiłków to tak
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.