Korekty zeszłorocznych PIT-11

Proszę podpowiedzcie mi jak mam postąpić w sytuacji kiedyś ZUS stwierdził u mojego klienta za umowa zlecenie jest tak naprawdę umową o prace i z związku z tym - zostały złożone nowe dokumenty rozliczeniowe.
Teraz musze zrobić korekty PIT-11 i po prostu zgłupiałam, nie wiem nawet jak się do tego zabrać...
Miał ktoś taka sytuacje ?
Nie robisz żadnych korekt PIT
ewentualne dopłaty/niedopłaty wyrównujesz na bieżąco
W sensie jeśli mam zapłacone za nich ubezpieczenia społeczne w związku z korektami to ujmuje je za ten rok w picie i wykazuje w innych źródłach przychodu skoro już nie są pracownikami obecnie ?
Tak wypadałoby zrobić.
Sytuacja jest po prostu beznadziejna.
A jeśli nic z tym nie zrobię ?
Tylko pójdą same korekty do Zus-u. ?
Ale nie do końca wszystko opisałaś - skoro pytasz o pity to domyślam się, że pracodawca zapłacił całe te należne składki za byłych zleceniobiorców. Czy tak ? Jeśli tak, to przecież oni mają przychód, bo sami tego nie zapłacili.
Zus stwierdził ze umowy zlecenie od 2014-2017 miały znamiona umowy o prace. Moja klienta nie odwołała się od tej decyzji więc zus nakazał jej korektę dokumentów rozliczeniowych.
Korekty zostały sporządzone.
I teraz zostały dopłacone składki i te za pracowników i te które są kosztem pracodawcy.
No właśnie. To dlaczego miałabyś niczego tu dalej nie robić ? Księgowa ma taki dylemat ?
No tak jest dylemat co tego z tym zrobić odnośnie US.
Czyli zrobić im Pit za ten rok i pokazać w innych przychodach zapłacone składki na ubezpieczenia społeczne tylko te które ich powinny obciążyć bez zdrowotnej i bez zaliczki na podatek dochodowy ?
Na pewno będą pytania skąd nagle u nich jakiekolwiek przychody :-/
Tak bym wykazała w PIT-11. Oczywiście, że bez zaliczki na pdof, przecież nie pobrałaś jej i nie pobierzesz.
Przepraszam ze tak późno ale dziękuje za pomoc ! :)
Ależ nie ma za co :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.