ARCHIWALNY TEMAT FORUM

Plik xml nie zawiera numeru KRS

Pomocy taki komunikat przy dodawaniu pliku do KRS, jak nie ma jak jest , jak to przejść...
Owszem jest też wpisany i NIP ale widzę w XML-u że jest KRS.
Proszę o ratunek.
Przerabiał to wczoraj, musiałam wygenerować nowe sprawozdanie z samym KRS i wtedy wszystko przeszło.
Ja też mam dziś ten problem, wczoraj w innej spółce wszystko poszło a dziś od rana problem. Może system coś dziś zwariował po jakiejś aktualizacji
Ten sam problem mam ... ale nie pozwala mi program gofinu usunąć NIPu.
Co robić?
Witam,
również nie mogę załączyć sprawozdania do wniosku w KRS. Wyskakuje błąd - brak numeru KRS. Sprawozdanie sporządzone i podpisane w Gofinie 23 marca.
Mam ten sam problem, na informację KRS 717489600 nie można się dodzwonić. Mój program gofinu pozwala usunąć nr NIP. Sprawdzałem treść pliku XML i nie ma tam numeru NIP tylko jest KRS.
Dokładnie ten sam problem, "XML nie posiada numeru KRS", sprawdziłem plik XML ręcznie i numer jest, poprawny. Pomocy :)
U nas to samo, dramat
Czy komuś udało się jakoś rozwiązać ten problem?
W drukach gofin nie pozwala mi skasować nr NIP,a to prawdopodobnie w tym tkwi przyczyna błędu.
Proszę o pomoc.
W zeszłym tygodniu dodawałem sprawozdania z gofinu i żadnego błędu nie było - dzisiaj rano coś robili w systemie i od rana albo nie przyjmuje plików albo pokazuje, że brak jest numeru KRS.
Mam to samo, pomocy!!!
Mam to samo z KRS. A może ktoś ma wiedzę czemu wyrzuca jeszcze komunikat o błędnej dacie sprawozdania? zaczęliśmy działalność 04.04.2018 i taką datę mamy w KRS i na sprawozdaniu.. a mimo wszystko wyrzuca bląd!
A data sprawozdania to na pewno 04.04.2018?
W programie Gofin można usunąć NIP i zapisać plik sprawozdania do pdf bez NIP. Gdy chce się przejść procedurę podpisu, program brak NIP wyrzuca jako błąd, który nie można zignorować i nie pozwala kontynuować procesu podpisania dokumentu. Dalej w KRS pojawia się komunikat "XML nie posiada numeru KRS". Nadzieja w tym, że w KRS usuną problem, bo w zeszłym tygodniu przyjmował sprawozdanie finansowe wygenerowane w programie Gofin bez problemu.
GOSIA data sprawozdania na pewno to nie 04.04.2018r. Sprawozdanie musiało być zrobione w 2019 r.
Niestety dzisiaj bez zmian... ten sam komunikat.
Tylko nie to, ja mam sprawozdanie podpisane, widzę ze we wniosku mam NIP i KRS i ta sama informacja. Nie zbiorę podpisów wspólników w takim tempie....co za nonsens !!!
Trzeba zgłosić ten problem Gofinowi ponieważ to w programie Gofinu jest coś nie tak. Mój informatyk jak przerobił plik wygenerowany przez Gofin jakimś innym programem to w KRS go przyjęto.
DOKŁADNA TREŚĆ RAPORTU NIEZGODNOŚCI Z KRS "Numer KRS we wniosku nie zgadza się z numerem KRS podanym w pliku xml" sprawdziłam numer jest zgodny
Ja mam to samo - przed 18-tym wszystko szło dobrze - od wczoraj ten sam komunikat.....
I co teraz robić? Gdzie to można zgłosić?
Infolinia nie działa. Nie wiem co dalej z tym robić?
Dzwoniłam do GOFINA, otrzymałam informację że od wczoraj Ministerstwo finansów zmieniło coś w systemie. Podałam numer kontaktowy do siebie, ponoć mają mnie poinformować, czy mogą mi jakoś pomóc.
Coś zmienili na pewno bo nie działa jak wcześniej działał. Ale co dalej? A co z firmami, które miały do wczoraj lub do dzisiaj wysłać sprawozdania?
Infolinia KRS równię zajęta czas oczekiwania 30 minut !!!
Błąd dotyczy nie tylko gofinu. Ja mam wygenerowane sprawozdanie przez Rewizor i to samo od wczoraj
Komentarz 14: ~AGA GOSIA data sprawozdania na pewno to nie 04.04.2018r. Sprawozdanie musiało być zrobione w 2019 r.

AGA- tak przepraszam źle opisałam. Tak data sprawozdania jako sporządzenia jest 2019 ale wyrzuca mi niezgodność taką : Okres za jaki sporzadzono sprawozdanie podany we wniosku nie zgadza sie z okresem podanym w pliku
xml

.. sprawdzałam że w xml jest 04.04.18 i w sprawozdaniu data początkowa też jest 04.04.18
Ja mam w xml tylko nr krs -na s24 wyskakuje mi ,że plik go nie posiada
Powiem wam, że to jest totalny brak profesjonalizmu. Jeśli wprowadzane są zmiany- nowości dla podatników- powinni zrobić wszystko, żeby problemów nie było, a nie zmieniać system w kółko, wprowadzając po raz to nowe problemy.....Przecież to jest stres dla firm, a przede wszystkim dla księgowych !!!
Siedziałam wczoraj na infolinii ponad 2 godziny i cały czas byłam 40!! dzisiaj siedzię od 8,30 i jeszcze sie nie połączyłam
Na stronie składania dokumentów KRS wyskakuje błąd. To dobry znak- miejmy nadzieję, że coś zmieniają.
Właśnie sprawdzałem - już działa!!!
Hurra, u mnie też załączyło plik ! :)
Witam wszystkich mam ten sam problem a i mam pytanko przy dodawaniu uchwał dodajecie tykko skan uchwał jako plik dokumentu i drugi plik zawierający oddzielny podpis (xades członków zarządu że podpisali ten skan)
Tutaj działające rozwiązanie - przed chwilą przetestowane
Nie wkleił się link- chodzi o forum INSERT/Rewizor.
Panie i Panowie - działa!
U mnie też w końcu załączył się plik ze sprawozdaniem finansowym.
co do podpisania skanów uchwał, wychodzi na to, że trzeba podpisać, ponieważ nie ma możliwości potwierdzenia podpisem kwalifikowanym.
No i pochwaliłem... pliki się załączyły, wszystko super, ale strona obecnie padła :)

"Witryna sieci Web nie może wyświetlić strony
HTTP 500
Wystąpił nieoczekiwany błąd systemu. Prosimy spróbować ponownie później."

Chyba księgowi śledzili ten wątek i się rzucili jak zaczęło działać :D
No i pochwaliliście... ja już zarząd zwoływałam do podpisywania... i strona padła :/ bardzo niecenzuralne słowa mi się cisną na usta....
Ja dodaje skan uchwał, podpisy ręczne. A potem podpisuje epuapem... w d... mam to jak to przyjmą. Najpierw niech zrobią porządny system do tego.
No i teraz ekrs padł ... co za chory kraj. Nawet nie wiem czy ostatni podpis został zapisany. Czy w tym chorym państwie nic nie może normalnie działać? :(:(:(
Ludzie !!! Działa. Działajcie póki można !!
Udało się :)
Mam wolne :)
Czy udało wam się wysłać podpisem kwalifikowanym...bo mi się zawiesza przy wyborze rodzaju podpisu na kwalifikowany?
28.06 znów ten sam problem. Ktoś też tak ma?
Potwierdzam, tez dostaje taki sam blad od wczoraj
Witam!

Mam dziś ten sam problem :(
Witam, co w sytuacji, kiedy podczas załączania pliku xml sprawozdania do KRS, pojawia się raport o niezgodności numerów KRs i okazuje się, że rzeczywiście w sprawozdaniu podpisanym jest błędny numer krs?
>48
Sporządzenie nowego sprawozdania z poprawnym numerem.Nowe podpisy i wysyłka.
Niepoprawne sprawozdanie należy zachować aby mieć dowód ,że zostało sporządzone terminowo.
Jak zaznaczyłam, że sprawozdnaie jest sporządzone zgodnie z MSR to plik się załadował mimo braku nr krs.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.