JPK_VAT - import uslug i WNt - co z data wplywu i data sprzedazy

Witam,

czy wpisujecie rzeczywiste co do dnia daty wpływu fv dot. WNT i importu usług? Czy po prostu aby były z danego miesiąca...a czy to będzie 10ty czy 20ty to obojętnie? Czy nie będzie problemu, gdy w JPK_VAT wpisze ze fv wykazana w lutym (data wystawienia także luty) otrzymałam w marcu? Czy może to być jednak także data lutowa?

A jaka date sprzedaży wpisujecie w JPK_VAT dla imp. usług i WNT?
Przy WNT zawsze wpisuje się datę faktury .Przy WNT nie ma sprzedaży tylko nabycie ,jest to jedna faktura dla której nalicza się VAT należny i naliczony . Przy usłudze może to być data wykonania usługi jeżeli jest inna niż data faktur.
Nie wiem czy dobrze rozumiem...jeśli mam WNT to jako date wpływu wpisuje zawsze date fv? Nawet jeśli fv dostałam w innym mcu niż ten kiedy była fv wystawiona?

WNT wykazuje sie i po stronie naliczonego i należnego...stad moje pytanie o date sprzedaży.
Obowiązek podatkowy w WNT powstaje z chwilą wystawienia faktury , a nie tak jak przy fakturach krajowych z datą otrzymania . Nawet jeżeli towar otrzymujesz później .
To ja wiem...ale nie do końca wiem jak to rzutuje na date wpływu...czy ona powinna być ta prawdziwa czy nie
W przypadku faktur dokumentujących transakcje wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów wypełnienie pola „DataWplywuFaktury” jest obowiązkowe. Informacja o dacie otrzymania faktury w zakresie podatku naliczonego jest istotna ponieważ powinniśmy otrzymać ją nie później niż w terminie 3 miesięcy od upływu miesiąca, w którym w odniesieniu do nabytych towarów powstał obowiązek podatkowy, aby mieć prawo do odliczenia w dacie powstania obowiązku podatkowego. Natomiast obowiązek podatkowy powstaje z chwilą wystawienia faktury przez podatnika podatku od wartości dodanej, nie później jednak niż 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy.

https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/obrot-zagraniczny/czy-w-przypadku-faktur-dokumentujacych-transakcje-wewnatrzwspolnotowych-nabyc-towarow-zawsze-obowiazkowe-jest-wypelnienie-pola-datawplywufaktury/
GosiaM...bardzo dziękuję za wiadomość. Czyli przy WNT datę wpływu wpisuję tą rzeczywistą i ona może się różnić od daty wystawienia fv. A co z importem usług? Jaka w tym przypadku powinna być data wpływu?

A w części sprzedaż...jaką datę sprzedaży wpisujecie w JPK_VAT jeśli wystawca fv nie umiescil jej na fv - umieścił tylko datę fv?
Dla wnt - data sprzedaży to data powstania ob.pod. wg art.20.5 czyli przewaznie data faktury
naliczony-- data faktury wiadomo, data otrzymania faktury wpisujesz kiedy ją faktycznie otrzymałaś
Jak w JPK_VAT wykazywać import usług oraz odwrotne obciążenia rozliczane przez nabywcę, czyli transakcje gdzie z jednej strony pojawia się VAT należny K_27-K_30, K_32-K_35, a z drugiej naliczony K_43-K_46? Czy prawidłowe jest wykazywanie po stronie należnego danych podatnika składającego JPK_VAT z jego NIP i nr faktury, którą otrzymał, gdyż to właśnie ten podmiot wykazuje VAT należny, a po stronie VAT odliczanego podać dane sprzedawcy z jego NIP i tym samym faktury (bo jest to tzw. rejestr zakupów a mamy do czynienia z zakupem od kontrahenta)?

W każdym z ww. przypadków należy wykazywać dane rzeczywistego kontrahenta wystawiającego fakturę, a nie dane własne podatnika (tj. odbiorcy faktury).
Dla imp.usług wykazujesz daty w podobnym stylu jak dla wnt
Bardzo Ci dziekuje!
Wracam do tematu. Zanim napisałam na forum wysłałam zapytanie do jpk-helpdesku...długo nie było odpowiedzi, ale przyszła wczoraj. Wg niej: jeśli data sprzedaży nie rożni sie od daty wystawienia fv lub nie jest ona określona w momencie wystawienia fv (np. na fv lub w umowie) pole "data sprzedaży" może pozostać puste.
Ja do tej pory jako date sprzedaży podawałam date wystawienia fv no chyba, ze wystawca zagraniczny wyraźnie wskazał inna date to wtedy zmieniałam zgodnie z tym co wpisał. Czy to oznacza ze mam teraz korygować JPK_VAT?

Ja generalnie nawet dla fv sprzedaży z 23% VAT (my jesteśmy wystawca) mam wpisana date sprzedaży nawet jak jest taka sama jak data wystawienia fv i nie miałam telefonu ani maila ze mam to zmienić. Pytanie czy może to tak zostać?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.