Pomocy z split payment

Kontrahent wpłacił na konto sp.z o.o. płatność podzielona ( vat na konto vat ).
to taka pierwsza sytuacja, dotychczas placił normalnie całośc na konto podstawowe.
Jak mozemy odzyskac te pieniadze ?
Dodam ze musimy z tych pieniedzy zaplacic podwykonawcom a oni kategorycznie nie chca platnosci podzielonej
To zapłaćcie vat do US z tego rachunku.
Ale bedzie nadplata, a kwota vat przydalaby sie na bieżące
Wiadomo że nie chcą bo jest ograniczony dostęp do tych środków ale tak działa właśnie efekt kuli śnieżnej...
To nie masz innej opcji, tylko zapłata VAT albo zapłata kontrahentom w systemie podzielonej płatności
Marysiu a czy nasz klient obowiązkowo teraz musi płacic podzielona platnoscia ? czy to jego " dobra wola" ? dodm faktura na około 25 tys. netto
Kom.5 póki co to jest jego wybór. Zmiany są planowane od 01.09
Aha, to musi moj szef podziekowac tamtemu prezesowi
Czyli przed szereg wychodzą, testuja na nas wrześniowa kampanię ?
Pewnie mieli pieniądze na vacie i puścili - niestety tak to działa
A ja teraz mam awanture dlaczego tak zrobili, szef wyjasnień sie domaga,
To musi się skontaktować z tamtą firmą - to ich decyzja więc może mu wytłumaczą ;)
A zwrot z US to po 60 dniach ? dobrze kojarzę ?
10

To powiedz Mu, że takie są przepisy i nic na to nie poradzisz, niech wyzywa posłów.
Nie może wyzywać, to jego partia
:D
Jak mam trochę kasy na koncie VAT to płacę z SP faktury dla firm, którym wszystko jedno - prąd, gaz, telefony
ale u mnie zdecydowanie mniejsze kwoty wchodzą w grę
Jak mam trochę kasy na koncie VAT to płacę z SP faktury dla firm, którym wszystko jedno - prąd, gaz, telefony
ale u mnie zdecydowanie mniejsze kwoty wchodzą w grę
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.