Ile dni urlopu ***

Zatrudniam pracownika od czerwca na okres próbny 3 miesiące pełen etat, przyniósł tylko świadectwo pracy z poprzedniego miejsca zatrudnienia więc wymiar urlopu to 20 dni w ciągu roku proporcjonalnie obliczony u nas wyszedł że 7 dni a na świadectwie pracy od poprzedniego pracodawcy mam wpisane że wykorzystał urlop / wypłacono ekwiwalent za 17 dni (68H) - (a 17 dni to 136H) lub 68h to 8,5 dnia
Może policzyli 17 dni po 4 godziny = 68
Sprawdź czy nie miał pół etatu w poprzedniej firmie
Tak miał dopytałam pracownika ale nie napisali tego już w świadectwie, czyli mogę mu 7 dni przyznać proporcjonalnie
Ale zaraz licząc w skali roku na 1/2 etatu to mam 13 dni to jak mógł wykorzystać 17? czy ja już coś żle liczę bo zgłupiałam teraz
Staż urlopowy krótszy niż 10 lat - 20 dni urlopu:
to wg mnie za 3 miesiące przysługuje 5 dni (ale nie może przekroczyć 20 dni na rok)
13 dni x 8 godz
U niego 10 dni x 8 godz. = 80 godz. w poprzedniej firmie tyle mu przysługiwało na cały rok
A mi program wyliczył
20/12*4=6,66 czyli 7 dni
a na gofin znalazłam podobny sposób obliczenia tylko że z wymiarem urlopu 26 dni
To powinnam wziąć 4 czy 3
Bez konkretnych dat umów to można sobie tylko gdybać co do urlopu
Od 03/06/ do 02/09/2019 okres próbny 3 miesiące
VI, VII, VIII. IX - 4 miesiące czyli 7 dni
Nawet jak by miał jeden dzień pracy w danym miesiącu to należy go przyjąć do ilości miesięcy a tu jest od czerwca do września
12> nie wiadomo czy za czerwiec będzie urlop, bo nic nie wiadomo o poprzedniej umowie
To ile w końcu tego urlopu mu się należy jeśli u poprzedniego procodawcy wykorzystał 17 dni czyli 68h (1/2) etatu a u nas ma pełny etat i jest to 7 dni to mam coś pomniejszyć
15> czytasz to co napisałam? podaj daty poprzedniej umowy to będzie wiadomo jak liczyć urlop
A sorki poprzednia umowa na 1/2 etatu od 01/03/2018 do 31/05/2019
To w poprz. firmie należny urlop za 2019 przy wymiarze 20 dni na 1/2 et. to 10/12*5=4,16=5*8 godz. = 40 godz., wiec co to jest 17 dni to czort wie

u was 20/12*4=6,66=7 dni*8 godz. =56 godz.

Czy masz pomniejszać urlop - nie wiadomo, bo nie wiem co to jest te 17 dni, czy to jest dobrze podane
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.