Równoległe zatrudnienie a dodatek stażowy

Dzień dobry.
Od czerwca br. zatrudniać będę pracownika, który od 1995 r. pozostaje w zatrudnieniu u innego pracodawcy.
Czy na podstawie zaświadczenia z tamtego zakładu pracy mogę pracownikowi naliczyć dodatek stażowy?
Jaka jest podstawa prawna?
Naliczasz na podstawie zaświadczenia
Nie naliczasz na podstawie zaświadczenia. Do dodatku stażowego liczą się okresy pracy zakończone (świadectwo pracy).
Jeśli jesteś samorządowcem w waszej ustawie jest wyraźny zapis o okresach zakończonych.
NIE może dostać św. pracy skoro trwa zatrudnienie
Wiem,dlatego staż liczy od dokumentów z pracy zakończonej lub innych a jesli takowych nie ma to staż liczy sie od zera.
EdithA - nie wprowadzaj ludzi w błąd.
NIE wiesz, czy jest samorządowcem
Nie jestem samorządowcem.
Czyli dodatek stażowy =0.
A jaka jest podstawa prawna?
A jesteś z budżetówki ?
W sferze pozabudżetowej pracodawca ma o wiele większą swobodę w określeniu zasad, na jakich następuje ustalenie stażu pracy, w tym w razie wystąpienia równoległego zatrudnienia. Jeżeli podlega on pod ogólne przepisy Kodeksu pracy, odnosi się do niego tylko jeden przepis dotyczący ustalania stażu w zatrudnieniu równoległym, tj. art. 1541 § 2 K.p. odnoszący się do stażu urlopowego. Poza tym pracodawca pozabudżetowy samodzielnie ustala na jakich warunkach następuje uwzględnienie w stażu pracy okresów zatrudnienia równoległego - o ile w ogóle dopuszcza taką możliwość. W zakresie świadczeń pracowniczych o charakterze stażowym takich jak np. dodatek stażowy, nie jest on bowiem związany żadnymi przepisami ustawowymi, które narzucałyby reguły ich przyznawania.
Podstawą prawną wypłaty tego rodzaju świadczeń w firmach pozabudżetowych są przepisy zakładowe lub umowa o pracę. Pracodawca może w nich określić zasady ustalania stażu wymaganego do ich przyznania zarówno na korzyść, jak i na niekorzyść rozwiązań ustawowych obowiązujących w sferze budżetowej, np. wykluczając możliwość zaliczenia stażu równoległego w innej firmie.
Ja nie jestem samorządowcem a tez mam taki zapis w mojej ustawie.
No widzisz, a można mieć inaczej -
Jesli reprezentujesz budżetówkę to liczysz od zera,chyba że ma inne dokumenty (np.kuroniówka,świadectwa pracy,praca na roli itp.). Na pewno nie liczysz na podstawie zaświadczenia z równoległego zatrudnienia.
EdithA - mozna ale chyba mało firm poza budżetowych ma wysługe lat - stąd od razu moje założenie że to budżet :-)
No widzisz , a ty od razu na MNIE w kom 6 :(
Samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
Ma tylko zaświadczenie, że nadal pozostaje w zatrudnieniu
Na pewno macie swoje przepisy - poszukaj
Znalazłam " do okresu dodatkowego zatrudnienia nie wlicza się okresów zatrudnienia podstawowego, bez względu na to, czy dodatkowe zatrudnienie ma miejsce w tym samym, czy innym zakładzie"
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.