Dokument techniczny a JPK

Cześć, przygotowywana jest korekta za okres VAT sprzed kilku miesięcy, w konsekwencji podatek naliczony dot. odwrotnego obciążenia (WNT, imp. usług etc.), należy wykazać w bieżącej deklaracji. Z racji pewnych obostrzeń, tudzież ułomności systemu księgowego, pomysłem jest by zaksięgować jeden dokument techniczny (Kontrahent: nazwa podatnika, NIP podatnika, adres podatnika, itd.) w korygowanym okresie z wartością podatku naliczonego ogółem in minus, natomiast in plus w okresie bieżącym, zamiast księgować dokument zmniejszający naliczony dla poszczególnych pozycji (ponad 30). Czy ktoś z Czytelników próbował kiedyś księgowań technicznych w JPK i czy mają Państwo być może doświadczenie z organami podatkowymi w zakresie wyjaśnień czego one dotyczą?
Nawet nie wiem czy jest mozliwe ujęcie jakieś zbiorcze w jpk-vat ponieważ powinno podać się kontrahenta , nr faktury i daty
Teoretycznie, tak. Akceptowalne jest wykazanie odpraw celnych w portach poza Polską, dla których obowiązek podatkowy powstaje 15.dnia miesiąca, po miesiącu dostawy w ramach WNT jako dokument zbiorczy. Wtenczas, ujmując taki dokument, wskazuje się NIP przedstawiciela fiskalnego (agencję celną), jako datę wskazując 15.dzień miesiąca, a jako dokument/fakturę nadaje się opis (przykładowy) "Import_VAT".
Ale pytasz o korekty wnt, importu usług a nie o tym co piszesz w kom.2 więc dalej nie wiem czy aby to możliwe
może zapytaj w KIS
Tak, odnoszę się jedynie do "zbiorczych" dokumentów w JPK. I takowe księgowanie (cło poza Polską), jest jakby nie patrzeć, swoistym dokumentem technicznym. Masz rację, może KIS coś podpowie.
Ja robiłam takie zapisy w związku z zamknięciem okresu który musiałam skorygować. Księgowanie w bieżącym m-cu z rej.vat na okres w którym powstał obowiązek podatkowy + korekta jpk. Nie był to u mnie dokument zbiorczy, ale pojedyncza transakcja. Nikt ze strony US nie zwrócił uwagi szczerze powiem. Ważne żeby było zrobione prawidłowo i tyle.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.