Zaliczki uproszczone-minusy?

Witam. Nie rozliczałam jeszcze firmy, która rozlicza CIT w formie zaliczek uproszczonych. Sama forma wydaje się być "wygodniesza", np w ksiegowaniu dokumentów w trakcie roku. Czy ktoś z doświadczenia może podać minusy tego typu rozliczenia, przy zalożeniu że firma zwieksza zysk z kolejnym rokiem
Ja mam PIT i zal. uproszczone od 3 lat i bardzo sobie chwalę.
Nie trzeba przeliczać zaliczek na PIT, gdy np. trzeba cofać się z korekta kosztów lub przychodów, poza tym nie muszę spieszyć na 20-ego, tylko do terminu vatu do 25-go.
Dla mnie super rozwiązanie.
Dla właścicieli wg mnie - to też na plus, bo z góry wiedzą ile co m-c będą płacili i nie ma dla nich niemiłej niespodzianki w postaci bardzo dużej zaliczki jaka mogłaby wyjść przy tradycyjnym rozliczaniu.
Właśnie zagłębiam się w temat. Jako księgową przekonuję mnie to że bez stresu mogę "cofnąć " się z księgowaniem w razie co. Oczywiście wszystko w granicach VAT:) Wydaję się być wygodne również ze względu że wydłuża mi to co miesiąc czas do 25-go, obecnie muszę zaksięgować wszystko do 20-go.
Dokładnie tak:)
Jeśli zakładamy, że z roku na rok dochód podatkowych rośnie, to minusy mogą być jedynie następujące:

- w ciągu roku spółka może ponosić straty w niektórych miesiącach / zacząć osiągać zyski np. w drugiej połowie roku - wtedy część zapłaconych zaliczek to niejako zamrożone środki, które byłyby dostępne w innym przypadku

- osiągnięty za rok dochód będzie dużo wyższy niż za rok, z którego ustalono zaliczki - wtedy wraz ze złożeniem CIT trzeba uregulować bardzo dużą dopłatę, co dla niektórych może być dużym obciążeniem jednorazowym.
Ja i moi klienci widzą same plusy :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia personalizowanych reklam.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o.

Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam jest partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. (SDO). Odbiorcą informacji z plików cookies są Netsprint S.A., Google LLC oraz spółki zlecające SDO realizację kampanii reklamowej, a także podmioty badające i zliczające tę kampanię. Dane te mogą ponadto zostać udostępnione na rzecz partnerów handlowych SDO.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora w serwisie internetowym.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań, partner Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Stroer Digital Operations sp. z o.o. musi mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.